Proč studovat na VŠTE

Stále se rozhodujete, na jakou vysokou školu si podat přihlášku? VŠTE se nachází v jednom z nejhezčích měst v České republice, kde se vaří originální prémiový ležák Budweiser Budvar a jehož historie sahá až do dob Přemysla Otakara II. Na své si tak přijdou nejen milovníci dobrého piva, ale také obdivovatelé historických skvostů. A pokud vás nepřesvědčilo naše krásné město, kde se Vysoká škola technická a ekonomická nachází, sepsali jsme pro vás pár dalších trumfů, které má VŠTE v rukávu.

 

Studujete to, co vás baví

U nás si můžete vybrat ze šesti bakalářských a pěti navazujících magisterských programů.

 

Bakalářské programy na VŠTE:

Podniková ekonomika: Láká vás řízení firmy nebo práce na vlastních projektech? Tento program vám dá všechny potřebné znalosti, které budete v této funkci potřebovat.

Řízení lidských zdrojů: Jsou vody HR to, kam vás srdce táhne? Buďte jedničkou v pracovním právu, komunikačních schopnostech a mnohým dalších oblastech.

Technologie a řízení dopravy: Po úspěšném absolvování tohoto programu zvládnete hravě řešit provázanost dopravy a hospodářského, sociálního a kulturního rozvoje státu.

Strojírenství: Konstrukce strojů, technologie výroby a strojírenské technologie. Zní vám to jako rajská hudba? Pak je pro vás tento program ten pravý.

Pozemní stavby: Bavila vás na střední matematika a nemáte problém s prostorovou představivostí? V tomto programu zjistíte, jak na navrhování a výstavbu budov.

Business Analytik: V důsledku probíhající digitalizace podnikových procesů jsou ze strany podnikové sféry požadováni specialisté, kteří jsou schopni analyzovat, vyhodnocovat, standardizovat a optimalizovat podnikové procesy. Budete jedním z nich i vy?

 

Navazující magisterské programy na VŠTE:

Podniková ekonomika: Chcete prohloubit znalosti získané na bakalářském programu? Po absolvování tohoto programu budete expertem na zpracování a vyhodnocování ekonomických dat a informací potřebných pro řízení podnikatelských subjektů.

Logistika: Přepravní a skladovací technologie, modelování logistických procesů a systému, leadership. To a mnohé další vás na tomto programu čeká.

Pozemní stavby: Po úspěšném absolvování tohoto programu budete připraveni vrhnout se do světa plánování a navrhování architektonických skvostů. Naučíme vás vzájemně propojit dílčí poznatky z jednotlivých oblastí studia do logického celku a pochopit interdisciplinární vazby a souvislosti.

Znalectví: V rámci profesně zaměřeného bakalářského studijního programu si studenti osvojili odbornou kvalifikaci pro výkon primárních a vybraných sekundárních podnikových funkcí a procesů.

Strojírenství: Program navazuje na bakalářský program Strojírenství a reflektuje na nedostatek odborníků v oboru strojírenství a strojírenských technologických výrobních procesů.

 

Místo nudné teorie spousta záživné praxe

Co se v teorii naučíte, v praxi jako když najdete. Naším cílem není, abyste uměli odříkat látku zpaměti, ale abyste jí rozuměli v praxi a dokázali si poradit v reálných situacích. Proto k naší výuce patří dlouhodobá praxe, která probíhá celý jeden semestr. Není náhoda, že jsme získali titul nejúspěšnější vysoká škola v kategorii Zaměření na praxi. Momentálně spolupracujeme s více než tisícovkou českých firem, u kterých se můžete učit, nebo si můžete vybrat svou vlastní firmu, ve které absolvujete praxi.

 

Nic neplatíte

Za studium u nás nezaplatíte ani korunu. Jsme totiž veřejná vysoká škola, takže můžete studovat svůj vysněný program bez ohledu na finance. Samozřejmě je potřeba plnit své studijní povinnosti a nepřekročit standardní dobu studia. Ta je u bakalářských programů 3 + 1 rok (4 + 1 rok u studijního programu Pozemní stavby) a u navazujících magisterských programů 2 + 1 rok.

 

Vysoká šance uchytit se na trhu

97 % našich absolventů získá zaměstnání nejpozději do dvou měsíců od ukončení studia.

 

Moderní vybavení školy i učeben

Chceme, aby pro vás bylo studium nejen přínosné, ale i zajímavé. Proto na vás čeká moderní vybavení, které ocení (nejen) studenti technických programů. Pokud se chystáte na program Strojírenství, můžete se těšit na horizontální CNC, nebo 3D souřadnicový měřicí přístroj. Pro stavaře tu zase máme trhací stroj nebo plynový chromatograf a dopraváci mohou pracovat s funkčním modelem skladového hospodářství, nebo si vyzkoušet práci s RFID čtečkou.

 

Jsme bezbariéroví

Věděli jste, že všechny budovy kampusu Vysoké školy technické a ekonomické v Českých Budějovicích jsou bezbariérové? V kampusu VŠTE se navíc nachází Bezbariérové centrum (IPC). To poskytuje podporu studentům se specifickými vzdělávacími potřebami. Zajišťuje poradenské služby pro studenty, zapůjčení pomůcek a umožňuje vykonání zkoušek nebo zápočtových testů s delším časovým limitem.

 

Láká vás Erasmus? S námi to není žádný problém

V roce 2019 se na Erasmus vydalo přes 940 000 žáků z celé Evropy. Chcete se k nim přidat? Vyzkoušejte si, jaké to je studovat v západní Evropě, Jižní Koreji nebo třeba v Rusku. Nemusíte se bát, jestli na vás vyjde řada, s námi odejde každý. Kromě pobytů na celý semestr se můžete zúčastnit třeba letní školy v Číně, nebo navštívit některou z partnerských škol v rámci projektové aktivity International Business Week. Abychom vám možnost vycestovat co nejvíce zpřístupnili, na veškeré náklady spojené s pobytem v zahraničí v rámci Erasmu od nás dostanete stipendium. Přečtěte si informace o Erasmu na VŠTE a poznávejte s námi svět.

 

Spousta studentských akcí

Noví přátelé, školní akce, mejdany na koleji. To všechno k vysoké škole neodmyslitelně patří. Přeci jen, vaše vzpomínky spojené s vysokou asi nebudou o tom, jak hezky se sedělo na přednáškách. Proto pro naše studenty připravujeme po celý rok nejrůznější akce, díky kterým se mohou potkávat a sbírat nové zážitky. Ještě před začátkem semestru se můžete zúčastnit Seznamováku a poznat své spolužáky dříve, než překročíte práh školy. V průběhu každého semestru se pak koná nespočet přednášek s odborníky na různá témata, mnoho studentských akcí nebo sportovní souboje s ostatními školami. Všechny tyto akce pořádají sami studenti, a i vy můžete patřit mezi ně. Neříkejte, že jste ještě neslyšeli o naší grilovačce. 🙂

 

Možnost získat stipendium

Jde vám učení jako po másle? Motivací pro vás může být možnost získat prospěchové stipendium, které může být až ve výši 1 000 Kč za měsíc. Stejně tak je možné zažádat si na VŠTE o ubytovací stipendium, pokud nejste z našeho okresu.

 

Rozvrh si sestavíte podle sebe

Máte pomalejší rána, nebo si chcete ke škole najít brigádu? Vaše potřeby respektujeme, proto si rozvrh můžete od druhého ročníku sestavit podle sebe.