Studentská unie VŠTE

Studentská unie je orgán, který vznikl v roce 2009. Jejím hlavním cílem je zastupování a sdružování studentů VŠTE. Naše studentská unie má v letošním roce 42 členů ze všech ročníků i oborů na škole, kteří se společně starají o zábavný a pestrý studentský život na VŠTE.

Díky kladnému přístupu vedení školy k této organizaci pořádáme během roku několik hudebních, charitativních a teambuildingových akcí, z nichž nejznámější je „Grilovačka“, což je hudební festival, který se pravidelně koná v květnu v areálu naší školy. Před začátkem nového akademického roku vždy organizujeme Seznamovací kurz pro první ročníky na Lipně. V zimním semestru se koná několik studentských akcí, např. ,,Halloween party“  a ,,Christmas party“. Před Vánocemi nás čeká charitativní prodej vánočního punče a mikulášská besídka pro děti ze školky, která je součástí školy. V letním semestru pak nechybí Pálení čarodějnic a Nadační běh.

Ani sportovní akce na programu nemůžou chybět. Letos máme za sebou již 4. ročník futsalového Turnaje o pohár rektora VŠTE. Největšími našimi sportovními událostmi jsou Hokejový souboj univerzit, který se koná v Budvar aréně, a Fotbalový zápas VŠTE proti JU. Oba tyto zápasy organizujeme společně se Studentskou unií JU.

V areálu školy je také otevřen i Studentský klub Céčko. Klub se nachází v budově C v přízemí. Pro studenty je to ideální místo na strávení času se spolužáky, připravování na výuku či jen krácení času mezi přednáškami. Pravidelně se zde konají narozeninové oslavy, večírky nebo zasedání Studentské unie. Již tradiční se stává FIFA liga, kterou hráči hrají během celého semestru a účastní se jí i pan rektor.