Bezbariérové studium na VŠTE

Logo Bezbariérového centraNa naší škole se můžete spolehnout na rovný, bezbariérový přístup ke studiu a maximální vstřícnost pro všechny studenty bez rozdílu. Žádný handicap a znevýhodnění nejsou překážkou, kterou bychom spolu neuměli překonat.

 

Individuální přístup pro každé znevýhodnění

V Centru Bez bariér, které je součástí naší školy, vám pomůžeme s výběrem správného studijního programu a následně ho přizpůsobíme vašim potřebám. Individuálně. Přidejte se k desítkám absolventů a studentů, kteří u nás úspěšně vystudovali nebo právě studují navzdory různým druhům znevýhodnění:

  • zraková postižení
  • sluchová postižení
  • pohybová postižení
  • poruchy učení (dyslexie, dysgrafie, dyskalkulie…)
  • chronická onemocnění
  • psychické poruchy
  • poruchy autistického spektra

Pracovníci našeho Centra Bez bariér jsou tu pro vás. Všichni jsou zkušení, speciálně vyškolení odborníci. Vědí, jak pomoci a vždy najdou ty správné cesty. O tom, že je pro nás odstraňování bariér prioritou, svědčí i naše členství v Asociaci poskytovatelů služeb studentům se specifickými potřebami na vysokých školách (AP3SP)

Bezbariérové centrum VŠTE

Nacházíme způsoby. Nehledáme důvody, proč to nejde

Ne, že bychom za vás chodili na přednášky a odpustili vám zkoušky. Zvládnout budete muset do puntíku všechnu látku a povinnosti jako ostatní studenti. My jsme tu ale od toho, abyste nemuseli zbytečně zápolit se vším ostatním, co přímo nesouvisí se studiem.

Pokud to vaše znevýhodnění vyžaduje, upravíme vám studijní režim tak, abyste měli opravdu rovný přístup:

  • Pokud máte problémy s pohybem, připravíme vám studijní plán tak, abyste se pohybovali, pokud možno, pouze v bezbariérových prostorách kampusu.
  • Domluvíme vám víc času při písemném zkoušení, při odevzdávání seminárních prací a také třeba možnost skládat zkoušky jen ústní, nebo naopak psanou formou.
  • Přednášky můžete navštěvovat i online, materiály ze stěžejních předmětů pro vás máme v písemné formě i jako namluvené prezentace.

Pokud máte potíže se zrakem, půjčíme vám notebook s braillským řádkem a další kompenzační a didaktické pomůcky. Vytiskneme vám studijní texty na braillské tiskárně.

Bezbariérový přístup a doprava

Většina budov v kampusu VŠTE je už od roku 2015 bezbariérových – normy pro pohodlný pohyb vozíčkářů splňují jak stavební úpravy u vchodů, tak i jednotlivá podlaží a prostorné, snadno ovladatelné výtahy. Na vysoké prahy a schody bez rampy u nás nenarazíte.

Přímo v našem školním areálu najdete i dostatečný počet parkovacích míst pro handicapované, která jsou umístěná co nejblíže ke vchodu do kampusu. Na autobusovou zastávku Areál VŠTE, která se nachází přímo u vchodu do hlavní budovy, dojíždějí nízkopodlažní autobusy MHD s vysouvací bezbariérovou plošinou.

 

K dispozici jsou vám také naše kontakty a zkušenosti se zapojováním znevýhodněných studentů a absolventů na pracovní trh. Už během studia nebo i po něm vám naše kariérní centrum pomůže najít odpovídající brigády, stáže a regulérní uplatnění v soukromém i státním sektoru.

Potřebujete víc informací? Zavolejte nám, anebo napište:

Podat přihláškuBc. Zuzana Kodadová
E-mail: kodadova@mail.vstecb.cz, studijnioddeleni@mail.vstecb.cz
Telefon: 380 070 236
Mobil: +420 775 779 487


Činnost Bezbariérového centra je podporována v rámci projektu ESF II – VŠTE, reg. číslo: CZ.02.2.69/0.0/0.0/18_056/0013339.

Logo EU