Vysoká škola technická a ekonomická v Českých BudějovicíchJsme veřejná vysoká škola, což znamená, že se u nás neplatí školné, pokud nepřekročíte standardní dobu studia. Od ostatních českých VŠ se odlišujeme svým výrazným zaměřením na praxi. Naše studijní programy mají v posledním ročníku do osnov zahrnut v ČR nadstandardní jeden semestr odborné praxe. Spolupráce s vybranými firmami podle studijních programů je proto rysem celého studia. Absolventům to dává větší prostor při hledání práce. Škola má nyní uzavřeno téměř tisíc rámcových dohod o praxích a ročně na ně vysílá zhruba 900 studentů. V současné době nabízíme Bc. a Ing. programy v oblastech ekonomiky, personalistiky, strojírenství, stavitelství a dopravy a logistiky.

 

Řada ocenění

Ocenění

Přesto, nebo možná právě proto, že jsme mladá veřejná vysoká škola, se nám již podařilo získat řadu certifikátů a ocenění. Nejvíce si vážíme ocenění získaných od studentů, neboť jsme opakovaně uspěli v soutěži Fakulta roku, kde jsme dokonce v roce 2015 získali první místo v kategorii technika. Důležité jsou ale i získané certifikáty od Evropské komise (DS Label a ECTS label), které umožňují studentům nechat si předměty uznat na jiných vysokých školách u nás i v zahraničí. V neposlední řadě si rovněž velmi vážíme ocenění, které jsme získali při spolupráci s podniky, což dokazuje naši profesní orientaci.

 

Moderní přístup

Logo ISPro svojí činnost využíváme rozsáhlý informační systém, který umožňuje studentům vytvářet si vlastní studijní plán, řídit individuální kreditové studium, vzdáleně přistupovat ke studijním materiálům a mnoho dalšího. Díky tomuto systému bylo možné zrušit zbytečné papírování (indexy apod.), což šetří čas nám i studentům.

 

Studujte s námi v zahraničí

Studium v zahraničíNaši studenti si mohou vyzkoušet studium v zahraničí, a to jak v rámci krátkodobých tak, i dlouhodobých studijních pobytů. Na krátkodobé i dlouhodobé pobyty studenti získávají stipendium, neboť studium v zahraničí může být v některých případech finančně nákladnější. Studenti si tak mohou vybírat z celé řady zemí z EU i mimo ni (Korea, Čína, Rusko apod.)Více o zahraničních vztazích.

 

Koleje a menza

MenzaPokud bydlíte dál od Českých Budějovic máte možnost využít ubytovacího zařízení (koleje) s celotýdenním provozem přímo v areálu školy. V areálu je také možnost navštěvovat menzu, která pro Vás připravuje snídaně, obědy i večeře. Samozřejmě v menze naleznete i něco dobrého na zub.