O VŠTE: Jaký je náš přístup ke studiu?

Každý rok se na vysoké školy hlásí zhruba 90 000 uchazečů. Stojí před vámi volba, kterou vysokou školu si vybrat? Dovolte nám představit VŠTE, která se nachází v samotném srdci jižních Čech Českých Budějovicích. Kromě studia vás tak může čekat i poznávání historického města se staletou historií.

 

Co je naší prioritou?

Snažíme se, aby naši absolventi nejen chápali látku, ale aby se ihned zařadili do praxe a zvládli nástup na pracovní místo bez obav. Proto se zaměřujeme na praktické studium, kterému věnujeme celý jeden semestr, což je v Česku nadstandardní doba. Naši studenti si mohou pro praxi vybrat z desítek firem. A v nich zažít své vysněné povolání na vlastní kůži. Někteří absolventi pak praxi rovnou přetaví v první práci.

 

Ocenění

Máme ocenění od studentů i Evropské komise

I když naše škola vznikla až v roce 2006, stihla už získat mnohá ocenění. A to nejen od Evropské komise v podobě certifikátů, díky kterým si studenti mohou nechat uznat naše předměty na jiných vysokých školách u nás i v zahraničí, ale také od samotných studentů. Opakovaně jsme totiž uspěli v soutěži Fakulta roku.

 

Hory papírů u nás nenajdete

Logo ISSnažíme se šetřit váš čas i životní prostředí. Proto od nás veškeré materiály dostanete v elektronické podobě. A to nejen studijní podklady, ale také index. Zároveň máme informační systém, který umožňuje:

  • Vytvářet si od druhého ročníku vlastní studijní plán. A díky tomu si studium plánovat třeba i s ohledem na práci.
  • Přistupovat k podkladům ke studiu odkudkoli.

 

Umožníme vám studovat v zahraničí

Studium v zahraničíChceme, aby naši studenti nasbírali co nejvíce zkušeností. Proto mají možnost využít krátkodobých i dlouhodobých zahraničních pobytů v rámci Erasmus. Studentům poskytujeme i stipendium – to proto, aby pro ně cesta do zahraničí nebyla tak nákladná. Při studiu na naší škole se tak můžete podívat například do Číny, Ruska nebo evropských zemí.

 

Nejste zdejší? Máme koleje i menzu

KantýnaChcete studovat na VŠTE, ale nejste z Českých Budějovic? I pro vás máme řešení. K naší škole patří i koleje s celotýdenním provozem, které jsou přímo v areálu. V tom máte zároveň možnost navštěvovat i menzu, do které můžete zaskočit na snídani, oběd, ale i na večeři. A menza vás zachrání i tehdy, když vás honí mlsná, můžete si v ní totiž zakoupit nejrůznější pochutiny.

 

Proč jít studovat právě na VŠTE?

Stále váháte, jestli studovat u nás? Máme pro vás ještě pár argumentů, které snad misky vah převáží na naši stranu:

  • Za studium u nás nic neplatíte.
  • 97 % našich absolventů si najde práci do dvou měsíců od ukončení studia.
  • Naše laboratoře a učebny jsou moderně vybavené.
  • Pravidelně pořádáme studentské akce jako je třeba Grilovačka nebo Seznamovák.

A to není vše. Přečtěte si všechny důvody proč studovat na VŠTE a podejte si přihlášku ještě dnes.