Zkušenosti našich studentů - Lukáš Jírovec

Jmenuji se Lukáš Jírovec a vybral jsem si svůj Erasmus + na Madeiře, protože když jsem se dozvěděl o této příležitosti, nemohl jsem odmítnout. Chtěl jsem zdokonalit své marketingové dovednosti a potkat zajímavé lidí ze zahraničí, a hlavně jsem chtěl vyzkoušet, jak vlastně ten Erasmus + funguje.

Ostrov Madeira byl velmi krásný, jsem vděčný, že mi tato stáž umožnila mimo jiné i cestovat po tomto ostrově a získat z programu spoustu zkušeností.

Moje stáž byla zaměřena na marketing a propagaci. Díky přípravě marketingového týdnu na ISALu jsem získal spoustu nových zkušeností, které mi budou v budoucnu velmi užitečné. Také jsem zlepšil své prezentační dovednosti díky prezentacím, které jsme připravili na Active Citizenship Week. Příprava a průběh tohoto speciálního týdne mi také poskytl mnoho informací o sociální spravedlnosti a sociální odpovědnosti. Nejvíce si ale vážím propagačních videí, které jsem dělal pro zahraniční studenty univerzity ISAL. Díky této aktivitě nyní vím, jak do videa vkládat titulky a jak správně stříhat video. Dále jsme oslovovali studenti za účelem spolupráce na videích, nezbytná byla i příprava harmonogramů a organizace různých akcí pro studenti např. již zmíněný Active Citizenship Week.

Univerzita ISAL je velmi pěkná. Všichni jsou vstřícní a milí, naše koordinátorka Claudia byla úžasná stejně jako všichni zaměstnanci, se kterými jsme spolupracovali. Vždy nám každý pomohl nebo nám dal více času na projekt, když se něco pokazilo. Kvůli pandemii jsme však moc v kontaktu s lidmi nebyli, ale jsem si jistý, že i za normálních okolností by naše spolupráce zůstala na přátelské bázi.

Volnočasové aktivity tady na Madeiře byli skvělé, zjistil jsem, že surf je nejlepší sport, jaký jsem kdy dělal, takže jsem opravdu rád, že jsem mohl zažít a vyzkoušet surfování. Také zde bylo mnoho dalších aktivit, jako jsou výlety na procházky s levádou, potápění a večírky 😊.

Madeira je nádherné místo, které můžete navštívit díky programu Erasmus+. Počasí se tam ale může změnit za 15 minut. Je zde spoustu možností, co dělat a je jen na vás, jestli půjdete do hor nebo se koupat do atlantického oceánu, navštívíte velké útesy, nebo půjdete k vodopádům. Anebo můžete jen zůstat v centru a zajít na kávu a na typický madeirský / portugalský dezert.

 

Zkušenosti našich studentů - Lukáš Jírovec  Zkušenosti našich studentů - Lukáš Jírovec   Zkušenosti našich studentů - Lukáš Jírovec