Přejít na hlavní obsah

START:
28. 5. 2024

Významné ocenění získali na mezinárodní konferenci akademici z Ústavu znalectví a oceňování VŠTE

Tři akademici z Ústavu znalectví a oceňování při Vysoké škole technické a ekonomické v Českých Budějovicích získali prestižní ocenění Best Paper Award na mezinárodní konferenci 18th International Scientific Days, která probíhala ve dnech 16. – 17. 5. 2024. Ing. Florin Aliu, Ph.D., Ing. Jiří Kučera, PhD. a Ing. Jakub Horák, MBA, PhD. zaznamenali významný úspěch s článkem „Modelování volatility a problémy související se zprávami: Důkazy z devizového trhu“, který se stal kvalitativně nejlepším publikačním výstupem konference.

Akademici z výzkumné skupiny Podniková ekonomika byli ocenění během galavečera konference, která letos nesla podtitul From Field to Finance: Addressing Economic Challenges a která probíhala v půlce května v Grand hotelu Permon ve Vysokých Tatrách pod záštitou Fakulty ekonomiky a managementu Slovenské zemědělské univerzity v Nitře. Perfektně zorganizované multioborové fórum bylo zaměřené na široké spektrum témat z oblasti udržitelnosti, zemědělské ekonomiky, ekonomiky, financí a fungování podniku.

Významné ocenění získali na mezinárodní konferenci akademici z Ústavu znalectví a oceňování VŠTE

Oceněný článek se zaměřil na národní měny, které jsou pod neustálým tlakem kvůli šokům ve světové ekonomice. Za tímto účelem článek zkoumal problémy s volatilitou tří nejobchodovanějších měnových kurzů na trhu. Série pro EUR/USD, USD/JPY a GBP/USD byly denní a pokrývaly období od 1. prosince 2007 do 1. ledna 2023. Výsledky ukázaly, že nepříznivé šoky si udržují dlouhodobou paměť na podmíněný rozptyl tří studovaných párů měn. Odhady ukázaly, že „špatné zprávy“ ovlivňují výnosy mnohem více než „dobré zprávy“.

„Toto ocenění značí vysokou kvalitu vědecké činnosti výzkumných skupin Ústavu znalectví a oceňování VŠTE. Kromě tohoto úspěchu jsme také navázali a prohloubili přeshraniční spolupráci s celou řadou zahraničních institucí. Konference International Scientific Days nastínila, že směr, kterým se výzkumné skupiny na VŠTE vydaly, je správný. Vědecký a tvůrčí pohled společně s mezinárodním přesahem a kvalitní pedagogickou činností zvyšují kvalitu vzdělávání na VŠTE,“ shrnuje Ing. Jakub Horák, MBA, PhD., spoluautor článku, který na VŠTE působí jako zástupce ředitele pro výzkum, vývoj a tvůrčí činnost.

Menu