Přejít na hlavní obsah

START:
25. 7. 2022

VŠTE podporuje aktivní zálohy Armády České republiky

Rektor VŠTE Vojtěch Stehel převzal z rukou náčelníka Generálního štábu Armády České republiky Aleše Opaty děkovný list za příspěvek naší školy v oblasti aktivních záloh. Armáda ČR oceňuje zaměstnavatele, kteří podporují aktivní zálohy. Patří mezi ně i Vysoká škola technická a ekonomická v Českých Budějovicích.

Za vstřícný přístup firem a společností, podporu aktivních záloh a podíl na obraně naší země jim náčelník Generálního štábu osobně poděkoval. Slavnostní ceremoniál proběhl v úterý 31. května 2022 v prostorách Velitelství výcviku – Vojenské akademie ve Vyškově za přítomnosti velitelů sil i samotných záložníků. „Máte ve svých firmách lidi, kteří jsou vlastně dvakrát občany, plní si své povinnosti v práci a zároveň se podílí na obraně své země. Můžete být na ně hrdí,“ zhodnotil generál Opata. Zmínil, že zaměstnávat záložníka může být kvůli jeho služebním povinnostem problematické. Ale zaměstnavatelé tak získávají občany, kteří jsou fyzicky zdatní, trestně bezúhonní, zodpovědní a spolehliví.

Děkovný list

Zapojení zaměstnanců VŠTE do aktivních záloh navázalo na prezentaci Armády ČR na akci Job Days v kampusu školy. Ta se uskutečnila 12. května, kdy se v areálu na Okružní představily studentům desítky firem. Na tomto veletrhu pracovních příležitostí nabídli zástupci velkých jihočeských podniků, jako je například dm-drogerie markt s.r.o., MOTOR JIKOV Group a.s., Wienerberger s.r.o., Strabag a.s. či Robert Bosch, spol. s r. o., možnosti praxe pro studenty. Ve stanu Armády České republiky se mohli zájemci dozvědět více informací právě o aktivních zálohách.

Menu