Přejít na hlavní obsah

START:
19. 9. 2023

VŠTE hostila prestižní mezinárodní konferenci ICPPCT se spíkry z celého světa

Od 13. do 15. září 2023 probíhal v kampusu Vysoké školy technické a ekonomické 3. ročník International Conference on Pollution Prevention and Clean Technologies (ICPPCT). Jak už název napovídá, konference se věnovala tématům, jako je energetika, udržitelný rozvoj, cirkulární ekonomika a další. Konference se účastnili významní hosté, u nichž není výjimkou h-index přes 100 bodů.

Jako spíkři se představili:doc. Ing. Josef Maroušek, Ph.D. z VŠTE, Ing. Babak Minofar, Ph.D. (Jihočeská univerzita), prof. Dr. Ashok Pandey (h-index 126, CSIR-Indian Institute of Toxicology Research, India), prof Dr. Wenshan Guo (University of Technology Sydney, Australia), prof. Dr. Sang-Hyoun Kim (Yonsei University, Republic of Korea), prof. Cheng Di Dong (National Kaohsiung University of Science and Technology, Kaohsiung, Taiwan), prof. S. Kanmani (Anna University, India) a další.

Konference ICPPCT

Forma akce byla hybridní a její on-site část se konala v aule E1 v kampusu na Okružní. ICPPCT nabídla výzkumníkům, delegátům a vědcům příležitost sdílet své zkušenosti a znalosti z aplikace technologií. Primárně si kladla za cíl demonstrovat, jak lze nové a inovativní čisté technologie využít k podpoře udržitelného využívání energie, snižování uhlíkové stopy budov, průmyslových výrobních procesů a odvětví služeb. Zvláštní důraz byl kladen na výzkumné aspekty inovativních návrhů nástrojů environmentální politiky a průkopnické finanční modely, které by mohly podporovat navrhování energeticky účinných a uhlíkově neutrálních produktů/procesů/technologií.

Kampus na Okružní hostil po tři dny více než stovku účastníků této prestižní konference. Více se dozvíte na webových stránkách https://icppct.com/

Menu