Přejít na hlavní obsah

START:
7. 1. 2020

Již v minulém roce byla dokončena několik měsíců probíhající rekultivace asfaltové plochy v areálu na Okružní, mezi budovou D a parkovištěm. V úterý 7. 1. proběhlo její slavnostní otevření. Rekultivace dala vzniknout odpočinkové zóně, ve které studenti mohou trávit volný čas.

„V minulosti na tomto místě byla asfaltová plocha, která sloužila jako hřiště, její technický stav však již využití nedovoloval, proto jsme se rozhodli, že z této části uděláme odpočinkovou zónu, která bude sloužit studentům k samostudiu, volnočasovým aktivitám a samozřejmě také k relaxaci.

Akce si vyžádala investici zhruba 4,5 milionu Kč a byla spolufinancována fondem nadace ČEZ, která přispěla 630 tisíci Kč.“ Uvedl Jaromír Vrbka, kvestor Vysoké školy technické a ekonomické v Českých Budějovicích. Součástí odpočinkové zóny je altán s ohništěm a nechybí ani malé pódium, kde je plánováno například prezentování zajímavých studentských prací.

„Jsem rád, že naše škola k tomu přistoupila nejen v rámci strategií na papíře, ale i při konkrétních realizacích. Doufáme, že areál bude využíván, naplní svůj účel, lidé si zde odpočinou, a že celkově zpříjemní prostor naší školy.“ Říká Vojtěch Stehel, prorektor VŠTE.

Touto odpočinkovou zónou však stavební úpravy v areálu nekončí. V roce 2020 je v plánu realizace několika projektů, jako je zahájení výstavby nové budovy, která bude sloužit jako centrální laboratoře nebo také nástavba na budovu A, a budovu B, kde vzniknou další učebny pro výuku.