Přejít na hlavní obsah

START:
9. 5. 2024

Soutěž Chinese Bridge ocenila nadané studenty čínštiny

Ve čtvrtek 9. května od 12.30 proběhlo v českobudějovickém Clarion Congress Hotelu předkolo čínské odborné soutěže Chinese Bridge pro zahraniční vysokoškolské studenty v České republice. Osm soutěžících mělo připraveno krátké vystoupení v čínštině včetně ukázek kaligrafie či hry na tradiční hudební nástroje. V porotě zasedali zástupci čínské kulturní rady a Konfuciových tříd v České republice.

Tématem 23. ročníku soutěže bylo Jeden svět, jedna rodina. Toto heslo dokonale vystihuje dlouhodobou spolupráci Vysoké školy technické a ekonomické v Českých Budějovicích s Konfuciovou třídou, která sdílí čínskou kulturu se všemi věkovými kategoriemi žáků, studentů a zájemců z řad veřejnosti. Konfuciova třída sídlí v Coworkingu VŠTE v Kněžské ulici blízko náměstí. Výuka čínštiny i workshopy zaměřené na čínskou kulturu či gastronomii mají velký ohlas u žáků základních a středních škol, dospělých zájemců i firemních klientů.

Soutěž Chinese Bridge

Ti nejaktivnější studenti čínštiny se mohou přihlásit právě do soutěže Chinese Bridge, do které se od jejího zahájení v roce 2002 přihlásilo více než 600 soutěžících z více než 50 zemí celého světa. V českobudějovickém předkole předvedlo osm účastníků před porotou složenou z čínských a českých zástupců své znalosti. Nejlepší dva soutěžící vyhráli poznávací zájezd do Číny. Předsedkyní poroty byla paní Hao Hong, čínská kulturní poradkyně (Cultural Consellor), dále v porotě zasedali Jiang Yupeng (Head of Education Office), Chen Zhong (ředitel olomouckého Konfuciova institutu), Han Zhaoxu (ředitel Konfuciovy třídy Ostrava) a Dai Bo (ředitel Chinese International School of Prague).

Celou soutěž sledovalo několik desítek diváků. Pokud se zajímáte o čínskou kulturu, neváhejte a navštivte Konfuciovu třídu v Coworkingu VŠTE. Více informací najdete zde: https://konfuciovatridacb.cz/

Menu