Přejít na hlavní obsah

START:
26. 4. 2024

Digitalizace v předmětu „Technologie staveb“

V sobotu 20. 4. 2024 proběhla v rámci předmětu „Technologie staveb“ prezentace firmy Allplan zaměřená na novinky v oblasti provádění staveb.

Prezentace byla určená pro studenty kombinované formy studia, kteří již mají praktické zkušenosti ze staveb a stavební praxe. Prezentaci zvláště pro tento předmět připravil Ing. Martin Kovač z firmy Allplan na základě dlouhodobé spolupráce s vyučujícím předmětu doc. Ing. Janem Lojdou, CSc., MBA z Katedry stavebnictví ÚTT.

Prezentace se zúčastnilo 22 studentů a mezi témata přednášky patřily například příklady využití BIM pro plánování zvedacích mechanismů na staveništi nebo příklad využití BIM u technologických procesů. Větší část online setkání byla věnována diskuzi. Studenti se nejen zajímali o nové produkty firmy Allplan, ale kladli také kvalifikované dotazy k jejich praktickému využití. Akce je příkladem propojení výuky na VŠTE s praxí a současnými trendy ve stavebnictví.

ALLPLAN je globálním poskytovatelem BIM řešení pro projektování v AEC průmyslu. Zabýváme se celým procesem „Design to Build“ od prvního konceptu až po finální detailní prováděcí výkresy stavby. Uživatelé Allplan produktů vytvářejí výstupy v nejvyšší kvalitě a detailu díky efektivním pracovním postupům.

Menu