Závěrečné shrnutí projektu

Projekt: „Kam po studiu?“, registrační číslo: KPF-01-040, Fondu malých projektů Rakousko-Česká republika byl úspěšně završen na Ústavu podnikové strategie. V jeho rámci proběhla v květnu 2018 návštěva FH Oberösterreich ve Welsu, která sestávala z workshopu, společné schůzky projektového týmu, společenského večera v restauraci, exkurze v Tabákové fabrice v Linci. Prohlídka bývalé továrny, včetně představení podnikatelských start-up a inkubačních aktivit měla za cíl představit mladou generaci rakouských kreativních podnikatelů. Český tým se v počtu 33 osob účastnil všech aktivit.

V říjnu 2018 došlo k návštěvě rakouské delegace v Českých Budějovicích, která zahrnovala workshop na VŠTE v Českých Budějovicích, společnou schůzku projektového týmu, společenský večer v restauraci Kozlovna, exkurzi a společný oběd v Budvaru n. p. Workshop sestával z ukázky laboratorního vybavení v praxi, diskuse nad studentskými pracemi v oblasti materiálového inženýrství, potravinářského průmyslu 4.0 (Dr. Adam Brož, vrchní sládek Budvaru), udržitelného zemědělství (Slavomir Ladislav Vacik, Ředitel projektové agendy Státního intervenčního fondu) a souvisejícího cestovního ruchu (Ing. Jaromír Polášek). Rakouský tým sestával z 29 studentů a 3 učitelů.

Partnerství fungovalo výborně, oba projektové týmy dokázaly pro studenty připravit program šitý na míru a vytěžit ze spolupráce maximum. Na projektových schůzkách byly stanoveny priority českého týmu, ohledně zisku zkušenosti a ukázat studentům, že se nemusí bát po studiu zamířit přes hranice.

M. Vokoun