Přejít na hlavní obsah

START:
4. 9. 2023

V Základní škole VŠTE začal školní rok pro devatenáct prvňáků

ČESKÉ BUDĚJOVICE, 4. září 2023

Pro devatenáct prvňáků dnes v Základní škole VŠTE začal nový školní rok. Mnozí z nich zdejší prostředí dobře znají, protože navštěvovali Mateřskou školu VŠTE.

„Je to jeden z našich cílů, aby děti, končící v naši mateřské škole, zahájili školní docházku ve známém prostředí právě u nás. Jsme rádi, že tuto vizi mnozí rodiče sdílejí,“ říká Radan Kreps, jednatel Základní školy a Mateřské školy VŠTE a kvestor českobudějovické Vysoké školy technické a ekonomické.

Ta Základní školu pro 1. – 5. ročník otevřela v září 2021 a nyní ji tedy tvoří už tři ročníky. Cílem je získat také akreditaci ministerstva školství pro druhý stupeň základní školy.

Vzdělávací program zahrnuje i projektovou výuku napříč předměty, prostor dává technice a digitálním technologiím a výuce angličtiny zařazené do všech předmětů. Škola žáky učí rozvíjet vlastní názory a kriticky myslet, nabízí jim také zájmové kroužky.

Základní škola má zázemí v prvním podlaží jedné z budov kampusu, v němž využívá také zázemí pro stravování, družinu, kroužky, knihovnu, sport nebo přírodní zahradu.

Do dvou tříd mateřské školy, otevřené už v září 2014, letos nastoupilo 56 dětí.

Menu