Přejít na hlavní obsah

START:
14. 11. 2023

Reportáž z Job days na VŠTE – část třetí

Veletrh pracovních příležitostí Job Days probíhal v kampusu na Okružní 19.-21. září 2023. Studentům se přijela prezentovat řada firem nejen z jihočeského regionu, a to z různých oblastí – od strojírenství přes energetiku až po stavebnictví. Přečtěte si třetí část rozhovorů se zástupci firem.

MOTOR JIKOV

MOTOR JIKOV

VŠTE navštívila: Lenka Trnková

Čím se vaše firma zabývá?

Slévárenský a strojírenský průmysl, dodáváme součástky v rámci automotive. Kromě Českých Budějovic máme pobočky v Soběslavi a v Nových Hradech.

Jak jste se dozvěděli o Job Days?

Od Nikoly Karasové, byli jsme tady už loni v květnu. S VŠTE dlouhodobě spolupracujeme.

Jezdíte pravidelně na podobné akce?

Jezdíme, z vysokých škol na ČVUT, VUT Brno, Západočeskou univerzitu. Také na akci Burza škol od Hospodářské komory. Zaměřujeme se na Jihočechy, pro ostatní je to daleko.

Hledáte absolventy VŠ?

V oboru strojírenství hledáme na všechny pracovní pozice počínaje slévačem, obráběčem atd., ale to je spíše pro středoškoláky. Je nedostatek všech zaměstnanců, ale celkově hledáme hlavně strojaře.

Co jim můžete nabídnout?

Záleží, jestli zaměstnancům nebo studentům. Pro studenty nabízíme stipendium po dobu studia a po studiu k nám nastoupí. Zaměstnanci mají klasické benefity, 7,5hodinovou denní pracovní dobu, 5 týdnů dovolené, poukazy na masáže, rehabilitace.

Máte na praxi někoho z VŠTE?

Chodí k nám studenti od vás. Pokud jsou šikovní, tak potom můžou rovnou nastoupit k nám.

 

Hettich ČR

Hettich ČR

VŠTE navštívila: Eva Krejčová, personalistka

Čím se vaše firma zabývá?

Výrobou nábytkového kování.

Jak jste se dozvěděli o Job Days?

Máme se školou dlouhodobou spolupráci, byli jsme tady i loni.

Hledáte absolventy VŠ? Koho přesně?

Momentálně hledáme technika montážních oddělení, poradce ekologie. Sháníme lidi z různých oborů, jak se situace mění. Najdete je na našich stránkách, na Instagramu i Facebooku.

Co jim můžete nabídnout?

Stipendium, pomáháme při bakalářských a diplomových pracích. Můžou za námi přijít, dáme jim zkušeného kolegu na pomoc s diplomkou, je to oboustranná spolupráce. Nabízíme jim pracovní zkušenosti. Zároveň k nám můžou chodit na stáž, všechno je o domluvě. Vaši studenti nás znají, vědí, že nabízíme stipendium.

Máte na praxi někoho z VŠTE?

Byli u nás dva studenti na praxi.

 

KUBOUŠEK

KUBOUŠEK

Čím se zabýváte?

Jsme hlavně obchodní firmou, kdy vybavujeme například výrobní buňky pro automotive stroji na vstřikování plastů nebo řešíme automatizaci výroby. Dále prodáváme měřící techniku. O prodané stroje a přístroje se pak starají naši technici. V našem Technologickém centru je možné si otestovat výrobní postupy nebo zde probíhají nejrůznější technologická školení.

Jak jste se dozvěděli o Job Days?

O Job Days jsme se dozvěděli při domlouvání praxe a spolupráce na projektech s VŠTE. Rádi bychom s VŠTE v budoucnu spolupracovali na vývojových projektech pro automatizaci. Letos budeme poprvé v nabídce pro praxi studentů a těšíme se na vzájemnou spolupráci.

Hledáte absolventy vysokých škol?

Ano, sháníme studenty i absolventy. Potřebujeme studenty technických oborů, kteří se nebojí přinášet vlastní nápady a uvádět je do praxe.

Co jim můžete nabídnout?

Zázemí tradiční firmy z Českých Budějovic, která působí v České republice, na Slovensku a Polsku. Atmosféra rodinné firmy je zachovaná i se současnými 170 zaměstnanci. Flexibilní pracovní doba a benefity pro zaměstnance jsou samozřejmostí.

Nabízíme také stáže a studenti se mohou těšit na den otevřených dveří Technologického centra, kde jim v praxi ukážeme, jak funguje stroj na vstřikování plastů a další zajímavé technické přístroje. Den otevřených dveří Technologického centra pro studenty plánujeme na jaře příštího roku.

 

Finovo

Finovo

VŠTE navštívil: Filip Potiška, finanční konzultant

Čím se vaše firma zabývá?

Finančním poradenstvím – plánujeme spolu s klienty jejich budoucnost a nastavujeme cíle. Pomáháme jim s rodinným i osobním rozpočtem, kontrolou výdajů/nákladů, správou závazků, tvorbou majetku a se zajištěním příjmů, rodiny a sebe při nenadálých situacích. Pomůžeme tak tedy jednotlivcům i rodinám efektivně spravovat jejich finance a dosáhnout jejich cílů při zhodnocení jejich aktuální situace.

Jak jste se dozvěděli o Job Days?

O Job Days jsme se dozvěděli z webu a také díky spolupráci VŠTE s námi pořádanou konferencí BYZON.

 Jezdíte pravidelně na podobné akce?

Jsme otevřeni tomu přijmout mezi nás pár vysokoškolských studentů, které baví pracovat jak na sobě, tak na svém podnikání, kteří jsou cílevědomí a dokážou si řídit svůj čas a chtějí se někam posouvat.

Hledáte absolventy vysokých škol?

Přišla doba, kdy jsme otevření tomu, že bychom někoho zvenku přijali. Teď se pár z nás rozhodlo jít manažerskou cestou.

Co jim můžete nabídnout?

Můžeme jim nabídnout zázemí největšího poradenského centra na jihu Čech, výbornou partu lidí, odměnové akce, hezké peníze, které se odvíjejí od aktivity jednotlivců a také flexibilitu podle sebe.

 

LAUFEN CZ

LAUFEN CZ

VŠTE navštívil: Miloslav Hambálek, personální manažer

Čím se vaše firma zabývá?

Výroba a prodej koupelnové keramiky.

Jak jste se dozvěděli o Job Days?

Osobní návštěvou paní Karasové. Je to naše první účast na VŠTE.

Jezdíte pravidelně na podobné akce?

Ano, jezdíme. Například do Prahy.

Hledáte absolventy VŠ? Koho přesně?

Hledáme robotiky do výroby k průmyslovým robotům, takže studenty strojírenství a elektrotechniky.

Co jim můžete nabídnout?

Dlouhodobé praxe, nabízíme odměnu za produktivní práci, pracovní pomůcky, obědy zdarma a stipendium. Pro vysokoškoláky máme trainee program na jeden rok, je to kolečko po fabrice, a pokud student vydrží, rozhoduje se, co s ním. Sídlo máme v Bechyni a ve Znojmě.

Máte na praxi někoho z VŠTE?

Zatím nemáme, až před půl rokem jsem se dozvěděl o VŠTE, tak se tady prezentujeme.

Menu