Přejít na hlavní obsah

ČESKÉ BUDĚJOVICE, 8. prosince 2014

Vysoká škola technická a ekonomická v Českých Budějovicích se poprvé v 19leté historii anketní soutěže Českých 100 nejlepších prosadila mezi nejpopulárnější české subjekty. V žebříčku za právě končící rok 2014 jí patří 97. místo. Celkové vítězství obhájila Škoda Auto před Agrofertem a ČEZ.

Výsledky byly vyhlášeny koncem listopadu na Pražském hradě za přítomnosti předsedy parlamentu Jana Hamáčka a dalších ústavních činitelů.

„Mile nás to překvapilo, protože o pořadí rozhoduje počet získaných nominací hlavně od lidí z byznysu, ať již průmyslu, služeb nebo bankovní sféry. O to víc nás průnik mezi elitní stovku firem a institucí různého zaměření těší. Zřejmě se v tom odráží i naše těsná spolupráce s firemní sférou při zajišťování odborných praxí našich studentů a řešení společných technických, inovativních nebo výzkumných projektů,“ říká docent Marek Vochozka, rektor VŠTE.

VŠTE tak navázala na loňský úspěch, kdy v rámci této soutěže získala ocenění v oborové kategorii Zdraví – vzdělání – humanita spolu s Českou zemědělskou univerzitou Praha. Letos v této kategorie uspěla Univerzita Karlova v Praze a Univerzita obrany.

Cílem soutěže Českých 100 nejlepších je v celonárodním měřítku nalézt, vybrat, zviditelnit a veřejně slavnostním způsobem ocenit české firmy a instituce s co nejširším spektrem ekonomických aktivit, které dosahují vynikajících, mimořádných anebo pozitivně pozoruhodných výsledků. Nominuje je široký okruh vybraných osobností, který při hodnocení vychází z osobních znalostí a zkušeností získaných za posledních dvanáct měsíců. Soutěž pořádá pan-evropská společnost pro kulturu, vzdělávání a vědecko – technickou spolupráci Comenius. 

Celý žebříček si můžete prohlídnout zde.