Přejít na hlavní obsah

START:
8. 2. 2019

Ve čtvrtek 14. února na Svatého Valentýna vyzvou v Budvar aréně od 11:30 v rámci Evropské univerzitní hokejové ligy naši Black Dogs Budweis tým Akademiků Plzeň. 

„Čeká nás špičkový tým Západočeské univerzity Plzeň, ale chceme doma bodovat,“ říká trenér našeho týmu David Oulík.

Mezi nejznámější českobudějovické pověsti patří odjakživa ta o černém psu. Po jihočeské metropoli ale běhá od této hokejové sezóny hned celé mužstvo „černých psů“.  Protože po Praze, Brně, Ostravě, Olomouci a Plzni mají svůj vysokoškolský hokejový tým i České Budějovice. Páteř týmu „Black Dogs Budweis“ tvoří studenti naší školy, doplnění o talentované maturanty jihočeských středních škol.

Jsem rád, že můžu být díky nadšencům z Vysoké školy technické a ekonomické v čele s panem rektorem Markem Vochozkou u vzestupu univerzitního hokeje v jižních Čechách. Zatím logicky platíme v Evropské univerzitní hokejové lize nováčkovskou daň a učíme se, ale vím jistě, že díky skvělému zázemí, chuti a nasazení kluků se výsledky dostaví,“ říká trenér týmu a bývalý hráč David Oulík. Black Dogs Budweis s černým psem a Černou věží ve znaku trénují dvakrát týdně. Jeho hráči jsou v drtivé většině studenty VŠTE se zkušenostmi z výkonnostního hokeje, které dle regulí EUHL doplňují talentovaní středoškoláci.

V zámoří má univerzitní hokej vysokou úroveň a je líhní talentů pro profesionální soutěže. My jsme v soutěži nováčky, takže nás zkušenější soupeři zatím přehrávají. Ale jdeme výkonnostně nahoru, to je vidět i na výsledcích. O víkendu jsme získali v Budapešti s maďarskými akademiky první body za vítězství 6:5 v prodloužení a v Bánské Bystrici jsme jen těsně s jedním z favoritů celé soutěže prohráli po boji 2:3. Proto bych chtěl všechny fanoušky pozvat do Budvar Arény na utkání s Plzní, protože doma budeme jejich hlasivky moc potřebovat,“ říká David Oulík.

Duel mezi akademiky Black Dogs Budweis a týmem Západočeské univerzity Plzeň se odehraje ve čtvrtek 14. února od 11. 30 v českobudějovické Budvar Aréně. Vstupné je zcela dobrovolné. Našim hokejistům se ale při jejich posledním domácím vystoupení v lednu podařilo vybrat na vstupném a darech deset tisíc korun, které věnovali malým pacientům hematoonkologického oddělení českobudějovické nemocnice.

A protože je 14. února valentýnský svátek zamilovaných, ten z diváků, kdo v hledišti veřejně požádá svou vyvolenou o ruku, dostane celoživotní volnou VIP vstupenku na naše zápasy,“ zve s úsměvem na akademický duel Jihu a Západu trenér Black Dogs Budweis David Oulík. Poprvé se představí i maskot týmu, kterým nemůže být nikdo jiný než „černý pes“.