Rozhovor s trenérem Black Dogs Budweis

START:
6. 9. 2018

Nová hokejová sezona se pomalu blíží, proto jsme před jejím začátkem vyzpovídali trenéra našeho hokejového týmu Black Dogs Davida Oulíka:

Tým Black Dogs vstupuje do druhého roku své existence, tým mimo jiné čeká univerzitní evropská liga, jak probíhala příprava na novou sezonu?

V rámci přípravy tým absolvoval pětidenní soustředění, na kterém hráči dvoufázově trénovali, na toto soustředění byli přizvání formou zkoušky noví hráči, kteří se osvědčili a od příští sezony tak budou součástí našeho týmu. Momentálně nás v nejbližší době čekají dva přípravné zápasy proti Akademikům Plzeň. Jeden se hraje již tuto neděli od 13. hodin v Budvar aréně v Českých Budějovicích, druhý je pak v plánu v Plzni.

První zápas odehrají Black Dogs proti Akademikům Plzeň, co se od nich dá čekat a jak se bude lišit zápas od historicky prvního zápasu, který tým odehrál pod širým nebem na Hluboké?

Úplně přesně nevíme, co od Akademiků očekávat, protože podle našich informací u nich také byli na zkoušce noví hráči a jejich tým prošel obměnou. Někteří hráči, kteří hráli v minulé sezoně na Hluboké pod širým nebem, odešli, a díky tomu nastoupíme proti hodně změněnému a hlavně mladšímu týmu.

Jak vypadá současný kádr? Kolik máte hráčů a jak moc se oproti minulé sezoně změnil?

Současnému kádru věřím a myslím, že může být velmi silný. Hodně bude záležet na tom, jak často se budeme setkávat v rámci tréninků, protože většina našich hráčů má zároveň angažmá v dalších klubových soutěžích. Věřím, že se budeme scházet co nejčastěji a že úspěchy přijdou.

Jak často a kde tým trénuje? Mohou se fanoušci přijít podívat?

V současné době není úplně jednoduché získat přístup na led, snažíme se o to, abychom chodili na led aspoň dvakrát týdně. Věřím, že v budoucnu se naše časy tréninků ustálí a budeme trénovat pravidelně opravdu dvakrát týdně.

Kolik zápasů vlastně tým v průběhu celé sezony čeká? Můžeme očekávat nějaké atraktivní mače?

V základní části soutěže tým absolvuje okolo 20 zápasů a pak bude záležet na tom, jak se nám bude dařit. Další zápasy na nás mohou čekat v nadcházející vyřazovací části.

Chystáte v průběhu sezony nějaké speciální akce pro fanoušky? Autogramiády, prodej merche apod.

Chystáme toho spoustu, rádi bychom vystoupili i zde na škole a studentům co nejvíce přiblížit náš hokejový klub. V plánu máme i dva zápasy Winter classic, plyšovou bouři, návštěvy nemocnic a tak dále Rozhodně se máte na co těšit.

Kde lze najít více informací o týmu?

Tým prochází prvotním vývojem, nicméně v současné době již vzniká web (www.blackdogsbudweis.cz), kde chceme mít co nejvíce informací. Najdete nás i na klasických sociálních sítích, sledujte Facebook, Instagram a také nástěnku zde ve škole.

Jaké jste si pro tuto sezonu nastavili cíle?

Ještě pořádně neznáme ostatní týmy, takže zatím budu těžko stanovovat nějaké sportovní cíle. Osobně vidím cíl Black Dogs v tom, abychom zde vybudovali silnou základnu, dobrý tým a dobré jméno, aby se kluci, kteří momentálně hrají za juniorku, sami chtěli přihlašovat na naší školu a šli za cílem studia a hokeje. Chtěl bych pro tým vytvořit co nejlepší zázemí aby celé naše snažení mělo opravdu nějaký smysl.

Je něco, co bys chtěl fanouškům ty osobně vzkázat?

Podporujte nás a choďte co nejvíc na naše zápasy, fanděte nám, věřte v nás, my jsme tu pro vás a vy jste tu pro nás. Jeden bez druhého fungovat nemůžeme, musíme být jako jedna rodina a držet při sobě. Díky!