Zkušenosti našich studentů - Denisa Blažková

Hodnoticí zprava studenta ze studia/stáže v zahraničí

Denisa Blažková

Termín 1.6.2022 – 30.9.2022

Thomas Smith Agency Ltd.

 

Kontaktní osoba na vysílající VŠ: Bc. Anežka Chrtová, 778775712

Kontaktní osoba na přijímající VŠ/ve firmě, příp. kontakt na agenturu: Claudine Mallia, (+356) 2205 8139

 

Příprava pobytu na studium/stáž
Vypracování dokumentace související se stáží, vybrat si vhodnou organizaci, zajištění zdravotního pojištění, zajištění letenek a ubytování a také doporučuji si zřídit devizový účet.

Kde student získal informace o nabídce programu ERASMUS+/stipendia
Veškeré informace jsem dostala od koordinátorky zahraničních vztahů.

Jazyková příprava a jazyk výuky na přijímající VŠ/ve firmě
Ve firmě se mluvilo anglicky.

Jak probíhalo výběrové řízení (v případě stáže)
Před přijetím na praxi jsem vypracovala životopis a motivační dopis v anglickém jazyce, poté se uskutečnil příjímací pohovor do společnosti Thomas Smith. Pohovoru se účastnily dvě personální manažerky podniku. Celý přijímací nábor se skládal ze dvou částí. V první části mi byla představena společnost a poté se pohovor zaměřil na moji osobnost, na moje zkušenosti, praxe a na moje silné a slabé stránky. Celý pohovor byl zakončen otázkami z mé strany, které se týkaly podniku, pracovní náplně, pracovního prostředí a kolegů.

Způsob a systém výuky na přijímající VŠ/ pracovní proces a náplň práce ve firmě
Pracovní doba začínala od 8:00 do 17:00 s hodinovou pauzou na oběd. Náplň práce se skládala ze skenování dokumentací, nahrávání a kategorizace dokumentace do digitálního systému, psaní formálních dopisů, vyřizování korespondence, kopírování a skartování nepotřebných nebo neobnovených dokumentů, vyřizování emailů, vyřizování korespondence na postě, komunikace s kolegy, vyhledávání dokumentace v archívu, účastnění se meetingů a eventů a další administrativní úkony.

Systém hodnocení studia/práce studenta
Společnost hodnotí organizační schopnosti, analytické dovednosti, iniciativu, přizpůsobivost, komunikační dovednosti, dovednosti týmové práce, IT dovednosti, dovednosti při řešení problémů a znalost cizího jazyka.

Studijní a pracovní podmínky
Pracovní podmínky byly perfektní. Thomas Smith je moderní společnost a kolegové jsou velmi přátelští a milí a hned Vás přiberou do týmu.

Zdravotní pojištění – doporučení
Ze zkušenosti doporučuji si sjednat online pojištění Erapo.

Ubytování (včetně ceny ubytování (Euro/měsíc)
Ubytování se nacházelo 5 minut od práce. Majitelka ubytování se jmenuje Elain (+356 7932 3065), která je velmi přátelská a s každou prosbou se na ní můžete obrátit. Ubytování je velice pěkné, udržované. Měsíční nájemné vycházelo na 415 euro.

Možnost stravování (menza, firemní) doporučení
Ve firmě nebyla možnost stravovaní. Kousek od ubytování se nachází Lidl. Většinu času jsem si vařila na ubytování. Jinak doporučuji místní restaurace nebo tržiště v Marsaxlokk, které jsou na dobré úrovni a jídlo bylo vždy výborné.

Doprava v místě pobytu a náklady na dopravu
Doprava v místě pobytu byla velice nespolehlivá. Autobusy nejezdí podle jízdních řádů.

Náklady na dopravu se pohybují okolo 2 eur na 2 hodiny.

Přistup na pc/wifi
Wifi jsem měla zajištěnou na ubytování (kvalita připojení, ale nebyla na dobré úrovni) + jsem měla zařízený datový přenos na mobilním telefonu.

Celkové náklady na studijní pobyt (prům. částka za měsíc v Eurech)
Průměrná částka na měsíc mi vyšla okolo 600 euro.

V jaké procentní výši přispěla přidělená finanční podpora k pokrytí celkových nákladů
Finanční podpora mi pokryla 100 % všech nákladů.

Poplatky na přijímající VŠ, nebo jiné poplatky
Žádné jiné výdaje jsem neměla.

 

Celkové zhodnocení

Celkové hodnocení pobytu (škála od 1 do 5 hodnocení jako ve škole)
Stáž hodnotím velmi pozitivně 1.

Jaké měla stáž/studium pro Vás přínos
Jelikož jsem praxi vykonávala anglickém jazyce, největší přínos vidím ve zlepšení psaného a mluvené projevu. Dalším přínosem je styk s klienty a vzájemná spolupráce v rámci oddělení, sdílení vizí a cílů společnosti Thomas Smith. Možnost se zúčastnit společných meetingů a Eventů a tak se stát součástí týmu. Jako poslední přínos vidím v samostatnosti, spolupracovnice byli většinu času časově vytížené, proto bylo potřeba se postavit problémům če1em, řešení problémů a vyřizování emailů se tak stalo samozřejmostí, stejně tak sestavování Time managmentu, tento nástroj byl v oddělení pojišťovnictví využíván na každodenní bázi.

Návrhy na zlepšení
Zlepšení vidím při rozdělování úkolu. Většinu času jsem pracovala pro vice kolegů a nadměrné zadávání úkolu se stalo pro mě matoucím, často jsem se musela sama rozhodnout, který úkol je prioritní a je potřeba ho splnit dříve a který naopak není prioritní. Zlepšení proto vidím při zadávání úkolů, kdy mi kolegyně nebo kolegové řeknou, jestli zadaný úkol je prioritní nebo jestli na něj tolik nechvátají. Tim si snadněji sestavím časovou osu na jednotlivé činnosti a budu mít jistotu, že vše stihnu do konce pracovní doby.

Doporučení dalším studentům
Stáž doporučuji všem studentům, kteří si chtějí procvičit angličtinu. Všichni kolegové v organizaci jsou velice vstřícní a milí a pracovní náplň je rozmanitá Vřele také doporučuji navštívit Maltu. Obyvatele Malty jsou velmi přátelští a během 3 měsíců můžete procestovat Maltu křížem krážem a navštívit její okolní ostrovy pomocí trajektu. Za mě se tato stáž stala nezapomenutelným zážitkem.

 

Denisa Blažková – stáž – Malta Denisa Blažková – stáž – Malta Denisa Blažková – stáž – Malta Denisa Blažková – stáž – Malta Denisa Blažková – stáž – Malta

Denisa Blažková – stáž – Malta Denisa Blažková – stáž – Malta Denisa Blažková – stáž – Malta Denisa Blažková – stáž – Malta