Zkušenosti našich studentů - David Novák

O možnosti výjezdu na pracovní stáž do zahraničí jsem se dozvěděl od spolužačky. Tato příležitost mě okamžitě zaujala a za nedlouho jsem si domluvil schůzku s koordinátorkou zahraničních vztahů na naší škole Alenou Tikalskou. Dalším krokem byl jen výběr země, ve které bych chtěl absolvovat pracovní stáž. Nakonec jsem si vybral Slovensko a zde konkrétně firmu TransPlus (Slovensko) s.r.o., která se specializuje na přepravu volně ložených stavebních hmot z výrobních závodů v Rohožníku a Turňi nad Bodvou.

Stáž jsem absolvoval v závodě v Rohožníku. Pracoval jsem v týmu se všemi dispečery této pobočky, takže jsem již od prvního dne měl možnost sledovat všechny procesy spojené s dopravou. Každý den jsem pracoval od 8 do 16 hodin. Zpracovával jsem dokumentaci týkající se dopravy, prováděl analýzy a zpracování dat na denní bázi a zastupoval jsem kolegy během dovolených. Dále jsem měl možnost se zúčastňovat jednání s obchodními partnery. Během stáže jsem absolvoval prohlídky výrobních závodů v Rohožníku a Turňi nad Bodvou a měl jsem možnost např. sledovat výrobu cementu z první ruky, což se každému jen tak nepoštěstí.

Ve volném čase jsem mohl cestovat a poznávat krásy Slovenska jako například Devínský a Bratislavský hrad, nebo Prezidentský palác a historické centrum Bratislavy. To jediné, co bych vytknul, bylo nejspíš každodenní dojíždění do kanceláře. Jelikož jsem byl ubytovaný na okraji Bratislavy a musel jsem dojíždět každý den téměř 50 kilometrů. Příště bych se možná pokusil zajistit si ubytování sám a nenechal to na firmě.

Celkově bych můj pracovní pobyt na Slovensku hodnotil známkou 2. Získal jsem díky němu mnoho zkušeností v dopravě a znalosti, jak to v dopravě ve firmě funguje v praxi. Dále jsem se naučil pracovat s logistickými softwary, což považuji do budoucna za velmi užitečné. Dostal jsem od firmy dobré pracovní reference. Svůj pobyt jsem si užil, byla to opravdu zajímavá zkušenost.

David Novák – Slovensko David Novák – Slovensko

David Novák – Slovensko David Novák – Slovensko

David Novák – Slovensko

David Novák – Slovensko David Novák – Slovensko

David Novák – Slovensko