Zkušenosti našich studentů - Daniel Veverka

Na koleji v Českých Budějovicích byli mými spolubydlícími studenti ze Španělska, kteří u nás studovali prostřednictvím programu ERASMUS+. Doporučili mi, abych zahraniční studium zkusil také. Obrátil jsem se na oddělení zahraničních vztahů na paní Ing. Alenu Tikalskou, která mi velice ochotně pomáhala. V prospektech zahraničních univerzit mě nejvíce zaujala španělská Granada.

Z nabídky předmětů, které univerzita nabízela, jsem si vybral předměty vyučované v angličtině a poté požádal o uznání za předměty v mém studijním plánu na VŠTE. Ještě před odletem jsem na svůj bankovní účet obdržel finanční grant. Ubytování jsem našel pomocí internetu na stránkách “rumie“. Rumie je společnost, která pomáhá studentům najít vhodné ubytování v Granadě a vše zařídí online. Na facebooku také najdete mnoho pěkných pronájmů a hlavně recenze. Celkem za pokoj, elektřinu, wifi a vodu zaplatím kolem 300 Eur na měsíc. Výše finančního grantu na měsíc ve Španělsku vychází na 450 Eur, takže na pokrytí dalších nákladů jsem sáhl i do vlastních úspor. Granada je město studentů a život zde probíhá hlavně večer. Ještě před týdnem bylo povoleno navštěvovat restaurace a kavárny. Nyní se situace díky covidu zhoršila. S ostatními studenty se potkávám na studentském ubytování a na výletech organizovaných školou, které jsou ale nyní také pozastaveny. Studium je díky covidu také omezené na online výuku. Přednášky a zkoušky probíhají v angličtině online pomocí google meet, nebo formou vypracování projektů a seminárních prací. Bohužel občas selhává technika a video nebo zvuk často nefunguje. Ale není to nic, s čím bych si neporadil. Ve volném čase cestuji, doporučoval bych zajet se podívat třeba na Mirador de San Nicolas, kde uvidíte nádherný výhled na Alhambru. Počasí je po většinu roku slunečné, a proto zapomeňte na zimní bundy.

Když shrnu své dosavadní zkušenosti tak studium v zahraničí velmi doporučuji, zlepšil jsem si angličtinu a naučil jsem se základy španělštiny. Protože jsem tady spokojený, nechvátám domů a prodlužuji si studium o další semestr 😊 Doufám, že se situace s covidem brzy zlepší a se spolužáky se konečně sejdeme v kampusu univerzity. Děkuji VŠTE a EU, že jsem si mohl toto zahraniční studium dovolit.

Zkušenosti našich studentů - Daniel Veverka Zkušenosti našich studentů - Daniel Veverka Zkušenosti našich studentů - Daniel Veverka Zkušenosti našich studentů - Daniel Veverka Zkušenosti našich studentů - Daniel Veverka

Zkušenosti našich studentů - Daniel Veverka Zkušenosti našich studentů - Daniel Veverka Zkušenosti našich studentů - Daniel Veverka Zkušenosti našich studentů - Daniel Veverka