Turistické cíle segmentu studentů VŠ v příhraniční oblasti jižních Čech a Rakouska

Studenti a akademičtí pracovníci VŠTE se zapojí do dalšího projektu mezinárodní spolupráce se zahraniční univerzitou. V případě projektu „Turistické cíle segmentu studentů VŠ v příhraniční oblasti jižních Čech a Rakouska“, reg. č. KPF-01-068, se jedná o rakouskou IMC Fachhochschule v Kremsu. Obě instituce se budou společně zabývat problematikou zvýšení atraktivity příhraničního regionu Rakouska a České republiky pro věkovou kategorii studentů. Dojde ke zmapování turisticky zajímavých míst právě pro segment studentů vysokých, ale i středních škol a o následné vytvoření prezentace těchto turistických cílů formou vícejazyčné brožury. Realizátoři projektu se zaměření na oblast Českobudějovicka, Českokrumlovska, Novohradska a Dolního Rakouska. V rámci projektu dojde i k setkání studentů obou institucí na společných workshopech. Projekt umožní studentům vyzkoušet si praktické činnosti související s oblastí marketingu a cestovního ruchu a zároveň budou mít možnost vyzkoušet si spolupráci v mezinárodním týmu včetně schopnosti komunikace v cizím jazyce.

Období realizace: 2018–2019

Dotační titul: Interreg V-A Rakousko – Česká republika, Fondu malých projektů

Workshop v Krems an der Donau

Sbírej zážitky, ne věci!

Už se vám také někdy stalo, že jste chtěli s přáteli vyrazit na výlet a nemohli jste nic vymyslet nebo vás nudí dlouhé hodiny vybírání toho pravého místa k návštěvě? Pokud ano, tato brožura vám jistě usnadní život!

Najdete zde mnoho zajímavých míst na Českobudějovicku, Českokrumlovsku, Novohradsku a v oblasti Dolního Rakouska.

V brožuře najdete nejen historické a přírodní zajímavosti, ale také místa k relaxaci jako jsou kavárny, čajovny nebo cukrárny. Naleznete zde i tipy na místa, kde se dá dobře najíst. Nezapomněli jsme ani na milovníky nočního života – v každé oblasti jsme vytipovali ty nejlepší bary, diskotéky a různá místa pro skvělou párty.