Přejít na hlavní obsah

START:
6. 5. 2022

VŠTE se zapojila do projektu EUforia Stage, který předznamenává české předsednictví EU

Spojili jsme se s pěti dalšími vysokými školami a společně jsme zorganizovali jednodenní festival EUforia Stage, který předznamenává priority českého předsednictví v Radě EU. Ve středu 11. května vás zveme do Pardubic na aktivity, zábavu a gurmánský zážitek. Vystoupí kapely Sto zvířat, VOXEL, Vanua2 a další.

Projekt má za cíl oslovit žáky, studenty, akademiky i veřejnost a seznámit je s okolnostmi blížícího se předsednictví České republiky v Radě EU. Na projektu spolupracuje Vysoká škola technická a ekonomický v Českých Budějovicích s Univerzitou Pardubice, Jihočeskou univerzitou, Technickou univerzitou v Liberci, Univerzitou Hradec Králové a Západočeskou univerzitou v Plzni.

Česká republika se ujme půlročního předsednictví od 1. července, a to podruhé v historii. Předsednická země určuje agendu a priority Rady a stává se na půl roku centrem rozhodování o unijní politice. Členské státy vykonávající předsednictví spolupracují v rámci tříčlenné skupiny, která připravuje společný program pro Rady na 18měsíční období. Česká republika bude tvořit trojici s Francií a Švédskem.

Program EUforia Stage začíná od 15 hodin zahájením akce moderátorem Pavlem Cejnarem, následují bloky jednotlivých vysokých škol a od 17.30 začnou koncerty skupin Vanua2, VOXEL a Sto zvířat. Vstup je zdarma.

Akce se koná pod záštitou Vlády ČR a s podporou Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy. Bude vrcholem Multikulturního týdne v Pardubicích. Další akce budou následovat v Praze, v Brně a v Ostravě.

EUforia Stage plakát

 

Menu