Přejít na hlavní obsah

START:
9. 11. 2021

VŠTE je partnerem roku 2021 oceněným cenou Putovního docenta

Není malých a nevýznamných partnerů. Tak uvedl předání ceny Putovního docenta ředitel společnosti BBM Zdeněk Mareš. Dřevěná soška, která se mezi univerzitami těší velké oblibě, se letos dostala do rukou Ing. Janě Janíkové z VŠTE v Českých Budějovicích. Při příležitosti oslavy 30. výročí založení písecké společnosti BBM, která se uskutečnila 3. listopadu v pražské Betlémské kapli, byla ředitelka Ekonomického úseku VŠTE oceněna za testování pilotních verzí aplikací iFIS.

„Mám hroznou radost, protože jezdím na setkání iFIS od roku 2017 a vím, že každá škola touží cenu získat. Pan Mareš ho předává každý rok některé škole za zásluhy, případně se o sošku soutěží. Vůbec jsem nečekala, že letos sošku převezmu já. Nebyla jsem na to připravená, a o to větší překvapení to pro mě bylo. Samozřejmě velmi milé překvapení,“ usmívá se Jana Janíková, když o slavnostním večeru mluví.

Vysoké školy dlouhodobě firmě BBM pomáhají s vývojem iFIS, ekonomického systému, který má mnoho modulů (elektronická spisová služba, registr smluv, účetnictví, finance a další). Na VŠTE se systém používá napříč celou institucí a zaměstnankyně Ekonomického úseku pomáhají dávat firmě BBM zpětnou vazbu k inovacím systému. Připomínky ze strany VŠTE vývojáři z BBM do několika dní zapracují do systému a teprve poté se aplikace spouští i v jiných školách. Právě za pomoc s testováním, které je pro BBM velmi cenné, získala Jana Janíková cenu Putovního docenta. Sama však zdůrazňuje, že ocenění za práci nepatří pouze jí, ale i všem jejím kolegyním, které jí s testováním pomáhají.

„Byl to pro mě slavnostní zážitek. Byli jsme rádi, že ocenění směřovalo na jih Čech, konkrétně na VŠTE. Ocenění si velmi ceníme, je to vždycky příjemné vědět, že někdo oceňuje vaši práci. Je to vzpruha a impulz do další práce. Děkuji za všechny kolegy z VŠTE. Soška docenta stojí na čestném místě v mojí kanceláři, a to v každém lichém týdnu, v sudém ji předávám do kanceláře účetních (je přece putovní).“

Slavnostní večer, který se nesl v duchu swingu, okořenil koncert Ondřeje Havelky a jeho Melody Makers. Hosty přivítal prorektor ČVUT Radek Holý, který přidal osobní zkušenosti ze spolupráce s BBM, ale i s ostatními vysokými školami. Janě Janíkové poté cenu předal ředitel BBM Zdeněk Mareš a generální ředitel společnosti GORDIC Jaromír Řezáč. Od letošního roku totiž písecká společnost BBM spadá pod GORDIC group.

Blahopřejeme Janě Janíkové k tomuto ocenění, které se od roku 2006 předává z ruky do ruky zástupcům českých vysokých škol.