Přejít na hlavní obsah

START:
6. 3. 2014

ČESKÉ BUDĚJOVICE, 5. března 2014

Krása není všechno, ale úspěch s ní spojený potěší, může si po víkendu říct Lucie Holubová, která v soutěži Miss Studentka České republiky – Miss českého studentstva pro rok 2013/2014 získala titul II. vicemiss. Pro studentku oboru Ekonomika podniku českobudějovické Vysoké školy technické a ekonomické (VŠTE), kde už vloni na podzim získala ve školním kole také titul II. vicemiss, jde o zatím největší úspěch.

„Vážně jsem si finálový večer užila, získala zkušenosti z takových soutěží a o to mi hlavně šlo. Že to nakonec „cinklo“ byl vlastně bonus navíc. Možná i proto bych si ráda ještě nějakou soutěž krásy vyzkoušela,“ hodnotí Jihočeška pražské finále. Do něho se ze semifinálových kol a následného castingu probojovalo dvanáct dívek, kde je jako na velkých soutěžích čekaly hodnocené disciplíny, včetně promenády v plavkách a večerních šatech.

Soutěž, pořádaná Českou studentskou unií, vyhrála Nikola Braxatorisová z Technické univerzity v Liberci před Dominikou Fišerovou z Univerzity Palackého v Olomouci a právě Lucií Holubovou z Vitějovic. Ta si studia na VŠTE vybrala proto, že chtěla jako absolventka Vyšší odborné školy a Střední školy, s. r. o. navázat na své předchozí vzdělání a pokračovat ve studiu. „Nejvíc mě baví marketing a management. Jednou bych se v této sféře chtěla i uplatnit, ale je mi jasné, že s tím je spojeno ještě hodně práce,“ poznamenává.

Na organizaci soutěže, do níž se zapojilo 736 dívek ze středních a vysokých škol, se podílí studenti a studentky z většiny vysokých škol v České republice.