Přejít na hlavní obsah

START:
12. 5. 2021

Reportáž z účasti na Virtual Business Week

Dne 17. 2. 2021 mi přišel e-mail, kde se psalo o projektovém týdnu, díky jehož absolvování mohu získat zkušenosti v oblasti „Mental Toughness and Resilience in Leadership“. Ani chvíli jsem neváhala a na projektový týden jsem se zapsala. Jelikož jsem byla z VŠTE jediná, kdo se přihlásil, je otázka „proč?“ na místě.

Určitě velká většina z vás zažila nebo slyšela o situaci, kdy člověk zareaguje na volné pracovní místo na pozici vedoucího oddělení nebo například vedoucího pobočky, a pokud jde o mladého člověka, který studuje, je většinou odmítnut s tím, že nemá dostatek zkušeností. Pro mě tento Bussines Week byl příležitostí, jak nějaké zkušenosti získat a mít v životopise nějaký certifikát, kterým mohu zaujmout.

A co mi virtuální Bussines Week dal konkrétně?

Jelikož jsem vůbec nevěděla, do čeho jdu, můžu vám předem říct, že jsem takový výsledek vůbec nečekala. Oprášení ne tak často používané angličtiny, snad nemusím ani zmiňovat (navíc gestikulace ruce-nohy, zde byla pasé)… Dále jsem se setkala se zajímavými lidmi a to nejen se studenty a učitele z jiných zemí a ale i s panem PhD. Olinem Oedekovenem, President a CEO Peregrine Leadership Institute, který se nám jednu hodinu věnoval a předal nám své cenné zkušenosti z oblasti Leadershipu a Emotional inteligence.

Celý Bussines week byl virtuální a běžel tak na platformě Microsoft Teams. Vše bylo z mého pohledu skvěle zorganizováno, každé ráno jsme měli 20 minut, kde jsme si společně dali ranní kávu a popovídali si o různých tématech typu cestování, festivaly v naší zemi apod.. Poté následovaly 3 hodiny s lektorkou, se kterou jsme se vždy podívali na určitou problematiku. Například se jednalo o tato témata: Jak zvládat stres a jak se vypořádat s různými stresory, Jak být emočně v pohodě a jak se uvolnit, Jak se zbavit špatných zvyků, nebo jak je zlepšit. Po probrání problematiky jsme byli rozděleni do „pokojů“ v Teamsech a společně s dalšími studenty se řešily problémy i třeba z pohledu vedoucího a nebo se analyzovaly články. Tato část byla vždy nejzábavnější a zároveň mi nejvíce dala, protože jsem sbírala různé názory studentů a díky tomu mám nyní na věci více pohledů a vím, že jednat rychle může přinést více škody než užitku.

Čtvrtý den jsme se učili, jak se zrelaxovat. Pokud budete někdy ve stresu, určitě si zkuste najít 10 minut pro sebe a zacvičit si jednoduchou „chair yoga“, projít se a nebo jen zavřít oči a zhluboka dýchat.

Za sebe mohu říct, že před dvěma týdny, když jsem byla ve stresu, tak jsem nadávala, byla jsem ze všeho unavená a naštvaná. Nyní jsem ráda, že vím, že zastavit se, pořádně se nadechnout a uvolnit, není projev slabosti, navíc to fakt pomáhá!

Pokud se tedy budete někdy rozhodovat, zda se do nějakého podobného mezinárodního projektu přihlásíte, určitě do toho jděte. Je to fakt zábava s přidanou hodnotou a kdo ví, třeba se tam potkáme 😊

Gabrielová Natálie

Menu