Přejít na hlavní obsah

START:
29. 6. 2022

Rektor Stehel, sport učí překonávat překážky a dosahovat cíle. Na VŠTE ocenili studenty sportovce

K životu patří nadhled. S ním se vítězství i porážky lépe unesou, řekli si na Vysoké škole technické a ekonomické (VŠTE) a dvě desítky svých studentů – sportovců pozvali na terasu nákupní galerie, čnící nad střechami okolních domů v centru Českých Budějovic.

„Prioritou je pro nás kvalitní vzdělávání, ale po vzoru západních univerzit považujeme podporu vysokoškolského sportu za jeden z našich základních kamenů. Právě při sportu se utváří přátelství, upevňují se nejrůznější schopnosti jako je právě překonávání překážek nebo snaha o dosažení cíle. Pro život mladých lidí to je velmi cenná výbava, která může být rozhodující pro budoucí úspěšnou kariéru,řekl rektor Vojtěch Stehel a poděkoval všem za výbornou reprezentaci školy.

Byli mezi nimi hokejisté školního týmu Black Dogs, kteří uhráli 3. místo v Univerzitní hokejové lize, a ti, co získali individuální úspěchy: vicemistryně světa a mistryně Evropy jachtařka Michaela Pavlišová, několikanásobný mistr republiky badmintonista Tomáš Švejda a plavec Jonáš Kešnar. Ten ač nepřítomný sklidil velký aplaus za 5. místo na tokijské paralympiádě v polohovém závodě na 200 metrů.

Galavečer

„Škola mi umožňuje, abych se na závody mohla dobře připravit. To je u jachtingu, kde jsou podmínky a voda vždy jiné, velmi důležité,“ uvedla Michaela Pavlišová, studentka Technologie a řízení dopravy, vicemistryně světa a mistryně Evropy na katamaranu Tornado ve dvojici s bratrem Markem.

Nejvíc prostoru ale měli přirozeně hokejisté, kteří kromě bronzových medailí z rukou představitelů Univerzitní ligy ledního hokeje, předsedy Tomáše Hlaváče a manažera soutěže Vladimíra Hudáčka, převzali od vedení školy a klubu ještě individuální ocenění. Gratulovali jim k nim i zástupci extraligového HC Motor prezident Roman Turek a generální manažer Stanislav Bednařík.

Do klubové Dvorany slávy byli uvedeni končící hráči Radek Sitter, Martin Koupal, Jakub Šuhaj a Jan Fiala, a také spoluzakladatel týmu, bývalý rektor Marek Vochozka.

Galavečer

Odměnění získali nejlepší hráči Lukáš Prášek, David Svoboda, brankář Ivo Svoboda, Jonáš Kronus, Matěj Dvořák a Miroslav Tejko. Speciální cenu obdržel také neopakovatelný studentský Fan club a škola za odvedenou práci poděkovala oběma trenérům Davidu Oulíkovi a Jiřímu Irrovi.

„Po dvou kvůli covidu nedohraných sezonách byla ta letošní opravdu speciální. Kluci kromě hokejových kvalit na ledě nechali srdce, a proto jsme za sebou v tabulce i play off nechali řadu zvučných a početnějších univerzit z Čech i Moravy,“ ocenil své svěřence trenér Oulík.

Na VŠTE působí vedle hokejistů, fotbalistů a florbalistů, startujících v celoročních soutěžích České asociace univerzitního sportu, rovněž Šachová akademie nebo e-gamingový spolek Mighty Eagles. Spolu s nimi škola podporuje i jednotlivé sportovně nadané studenty.

Galavečer

Menu