Přejít na hlavní obsah

START:
13. 4. 2022

Po dvouleté pauze byl Reprezentační ples VŠTE úžasný zážitek

Ve čtvrtek 24. března otevřel společenský sál DK Metropol od 19 hodin své brány návštěvníkům především z řad zaměstnanců a studentů Vysoké školy technické a ekonomické v Českých Budějovicích, kteří se dva roky marně těšili na Reprezentační ples.

O tom, že covid tvrdě poznamenal poslední dvě plesové sezóny, by mohli organizátoři Reprezentačního plesu VŠTE vyprávět. Oblíbená společenská akce českobudějovické vysoké školy totiž musela být v letech 2020 a 2021 zrušena na poslední chvíli, kdy už se prodávaly lístky. Naopak letošní přípravy plesu proběhly v rekordním čase – od chvíle, kdy vláda rozhodla o rozvolnění opatření, a samotného plesu, uběhlo jen něco málo přes měsíc. Ples se po dvou letech čekání konečně konal ve čtvrtek 24. března 2022.

I přesto, že na přípravy bylo málo času, byla celá akce skvěle zvládnutá a společenský sál Metropol přivítal téměř 500 návštěvníků. Pro návštěvníky byla připravena tematická výzdoba ve stylu techniky, fotokoutek, občerstvení a nabitý program: k tanci skvěle hrála kapela MP3, vystoupení Marka Habána a jeho Disco Dance souboru bylo dechberoucí, úžasnou light show předvedli Spiritus Dracus, před půlnocí se losovala tombola a dražily tři podepsané dresy Black Dogs, a afterparty roztančil DJ Dave Pouštěč.

V tombole se hrálo o plynový gril, zájmové kurzy VŠTE, poukazy na masáž a Bikram jógu. Výtěžek z dražby o hokejové dresy Black Dogs, o které byl velký zájem, šel na konto Člověka v tísni na pomoc Ukrajině. Sami hokejisté však bohužel nemohli dorazit dříve než v pozdních večerních hodinách, protože během plesu úspěšně odehráli semifinálový zápas Univerzitní ligy ledního hokeje. Přišli tak alespoň oslavit svou výhru na afterparty.

Celý večer plný příjemné společenské zábavy rychle utekl a nám všem nezbývá než doufat, že za rok se opět budeme moci sejít v DK Metropol na Reprezentačním plesu VŠTE. Velké poděkování patří jak organizátorům a účinkujícím, tak i všem návštěvníkům.

Menu