Přejít na hlavní obsah

START:
31. 8. 2023

O finalistech soutěže Vševěd rozhodne hlasování

Pouze hlasování na webu Noci vědců (https://www.nocvedcu.cz/vseved) rozhodne o šesti finalistech popularizační soutěže Vševěd. Mezi třicítkou přihlášenými je i Jan Podlesný z VŠTE. Podpořme ho! Hlasování končí 15. října.

Hlavním cílem soutěže, která vyvrcholí 6. prosince finálovým večerem na Ostravské univerzitě, je představit veřejnosti české vědce a jejich pracoviště, univerzity, vědecké i jiné vzdělávací instituce. Vítěz pak získá titul Český Vševěd 2023.

Vědci a vědkyně měli v březnu a dubnu prostor přihlásit se do soutěže a natočit bez střihu na mobil video do 150 vteřin na téma Tajemství. To je také součástí jejich vizitky na webu Noci vědců. A tou letošní se právě „tajemství“ bude prolínat.

Mezi soutěžícími jsou zástupci Ostravské univerzity, VŠB – TU Ostrava, TU Liberec, VŠCHT Praha, Univerzity Pardubice, Slezské univerzity, Univerzity Hradec Králové, Masarykovy univerzity, Jihočeské univerzity, VUT Brno, Akademie věd ČR, Univerzity Palackého, ČVUT, Mendelovy univerzity, ČZU a Univerzity Karlovy.

Menu