Přejít na hlavní obsah

START:
23. 9. 2019

Zhruba čtyřem tisícovkám studentů českobudějovické Vysoké školy technické a ekonomické (VŠTE) začal dnes nový akademický rok 2019/20. Je mezi nimi i 1150 nováčků, kteří byli přijati do prvních ročníků. Jde o obdobný počet jako v předchozích letech.

 „Potvrzuje se, že mezi veřejnými vysokými školami, kde jsme nejmladší institucí, jsme si už vydobyli pevné místo a prestiž. S tím, že jsme nezaznamenali pokles, můžeme být spokojení,“ říká Lukáš Polanecký, ředitel útvaru pro administraci studia na VŠTE.

Novinkou je magisterský program Podniková ekonomika se specializací Ekonom výroby. Do něj bylo přijato 169 posluchačů v prezenční (denní) a kombinované (dálkové) formě studia. Postupně škola otevře další specializace jako obchod, marketing, finanční management či analytik podnikových procesů. Právě o ně je podle průzkumu trhu práce v Jihočeském kraji zájem.

Vedení VŠTE zároveň usiluje o akreditaci bakalářského programu Řízení lidských zdrojů. Jedním z dalších cílů je zvýšit podíl zahraničních studentů v anglickém programu, posílit smluvní či specifický výzkum a společné projekty s jihočeskými podniky, krajem, městy i školami z Rakouska a Bavorska.

Naprosto zásadní je ale kvalita programů a vzdělávání. To je trvalá priorita, která z nás dělá náročnou školu. O to víc mě pak zájem o ni těší. Nebojíme se srovnání s trendy v českém i světovém vysokém školství, stejně jako nás zajímají názory zaměstnavatelů na maše absolventy,“ uvedl rektor Marek Vochozka.

Na VŠTE se aktuálně studují tři magisterské obory Podniková ekonomika, Logistické technologie a Konstrukce staveb a pět bakalářských. Těmi jsou Strojírenství, Technologie a řízení dopravy a přepravy, Pozemní stavby, Konstrukce staveb a Ekonomika podniku. Škola přitom svým posluchačům nabízí studijní výjezdy v rámci programu Erasmus vedle zemí EU také do Číny, Jižní Koreje nebo Ruska. V Česku pak mají možnost vybrat si odbornou praxi v tisícovce partnerských firem.

Menu