Přejít na hlavní obsah

START:
12. 3. 2014

 ČESKÉ BUDĚJOVICE, 11. března 2014

Hospodářský růst, nezaměstnanost, etika a profesní vzdělávání jsou problémy, kterými se bude zabývat odborná konference Ekonomická a etická dimenze současné společnosti – příležitosti a rizika, která se koná ve čtvrtek 13. března na Vysoké škole technické a ekonomické (VŠTE) v Českých Budějovicích. Záštitu nad ní převzali hejtman Jiří Zimola a rektor VŠTE Marek Vochozka.

Vystoupí na ní přední osobnosti společenského a ekonomického života jako Dana Drábová, předsedkyně Státního úřadu pro jadernou bezpečnost, Petr Kužel, prezident Hospodářské komory ČR, Jan Bureš, hlavní ekonom Era ČSOB, Miroslav Dvořák, generální ředitel strojírenského holdingu Motor Jikov Group, Vratislav Kulhánek, jednatel společnosti Industrial Advisors, Zdeněk Liška, generální ředitel Svazu průmyslu a dopravy ČR nebo Antonín Šípek, ředitel sekretariátu AutoSAP.

Konference chce poukázat na ekonomické a etické rozměry současného rozvoje společnosti a roli a úlohu vysoké školy při hledání nových cest hospodářského oživení a ekonomické a sociální stabilizace regionu. Významným tématem je i posílení inovačních procesů a oboustranný přenos poznatků mezi akademickou půdou vysoké školy a podnikovou praxí.

„Věříme, že konference se stane tradicí, která bude přesahovat rámec Jihočeského kraje a v budoucnu přispěje i k řešení aktuálních celospolečenských problémů,“ uvedl Jan Váchal, prorektor pro výzkum, vývoj a tvůrčí činnost VŠTE.