Přejít na hlavní obsah

START:
27. 10. 2021

Kampus VŠTE ozelení dalších 26 stromů. Přispěla na ně Nadace ČEZ

Dalších 26 vzrostlých stromů, deset dubů a šestnáct javorů, doplní zeleň v kampusu českobudějovické Vysoké školy technické a ekonomické. Výsadba proběhne v listopadu a vyjde na zhruba 170 tisíc korun. Rozhodující část pokryje příspěvek Nadace ČEZ ve výši 148 tisíc korun.

„Nové stromy budou vysázeny ve skupinách na třech různých místech u nedávno vybudované odpočinkové zóny, podél parkovacích ploch a chodníků,“ říká Petr Oros, ředitel Úseku vnějších vztahů VŠTE. Připomíná přitom, že jde o součást dotváření kampusu, který má být místem, kde se studenti nejen kvalitně připraví na svou profesi, ale v němž najdou i příjemné prostředí pro trávení volného času.

Nadace ČEZ dlouhodobě podporuje projekty, které se soustředí na životní prostředí či pomoc potřebným. Právě projekty, které počítají s výsadbou stromů či obnovou biotopů a podobné mají velké šance v našich grantových řízeních. Dosud jsme podpořili výsadbu řádově stovek tisíc stromů a myslím, že zdaleka nekončíme,“ říká ředitelka Nadace ČEZ Michaela Ziková.

Výsadba stromů v areálu VŠTE se zaměřuje právě na oživení zeleně a dřevin. Ty nové byly vybrány tak, aby se jednalo o původní druhy a vhodně doplnily už rostoucí zeleň v kampusu. Akce bude realizována díky projektu s názvem „Výsadba stromů v areálu VŠTE“. Realizaci projektu podporuje Nadace ČEZ“.