Přejít na hlavní obsah

START:
25. 5. 2023

Jihočeskou metropoli navštívili studenti zahraničních univerzit

V dubnu 2023 proběhla na Vysoké škole technické a ekonomické v Českých Budějovicích mezinárodní akce pod záštitou Centra jazykových služeb při Ústavu podnikové strategie. Jednalo se o návštěvu zahraničních studentů v rámci projektu Blended Intensive Program. Program je projektem programu Erasmus+, který kombinuje online výuku s krátkodobou fyzickou mobilitou v podobě týdenního pobytu účastníků v zemi organizátora projektu.

BIP organizovaný Centrem jazykových služeb v letním semestru byl zaměřený na výuku anglického jazyka a jeho tématem byla interkulturní výměna. Byla zvolena témata zábavná i vážnější – diskuse o zlepšení vzdělávacího systému, minority, trh práce atd. V rámci projektu hostila VŠTE v Českých Budějovicích v týdnu od 24. 4. do 28. 4. skupinu studentů z Bulharska (Burgas Free University), Chorvatska (Istrian University of Applied Sciences, Baltazar Zaprešić University of Applied Sciences), Madeiry (ISAL Madeira) a Slovenska (Žilinská univerzita v Žilině, Slovenská technická univerzita v Bratislavě, Trenčianska Univerzita Alexandera Dubčeka v Trenčíně).

Program prezenčního týdne zahrnoval návštěvu a práci areálu Vysoké školy technické a ekonomické, kdy se role průvodců skvěle zhostili studenti VŠTE zapojení v projektu, jakož i návštěvu turisticky nejzajímavějších míst v Českých Budějovicích a okolí – Budějovického Budvaru, historického centra Českých Budějovic, Hluboké nad Vltavou i Českého Krumlova. Zahraniční studenti se zúčastnili i tradiční Grilovačky pořádané v areálu VŠTE. I přesto, že počasí příliš nepřálo, hosté odjížděli spokojení a v několika případech si pobyt i prodloužili, aby mohli navštívit ještě další zajímavá místa.

Účastníci projektu navázali spolupráci i přátelství a rozcházeli se s příslibem účasti na dalších akcích i dalším Blended Intensive Programme tentokrát v zahraničí.

Menu