Přejít na hlavní obsah

START:
13. 9. 2022

Hokejový tým Black Dogs jde do sezóny 2022/23 v novém složení a s velkými ambicemi

Univerzitní hokejový tým Black Dogs Budweis má podle trenéra Davida Oulíka každoročně vysoké ambice do nové sezóny, nejdůležitější však je táhnout za jeden provaz. Soupiska prošla několika změnami a hráči se tak budou muset hned zpočátku sehrát a stmelit v jeden tým. Zda se jim to podařilo, bude jasné na konci září, konkrétně 28. 9., kdy pro Black Dogs začne liga zápasem v Brně s MUNI.

Jako tým si poprvé zahráli v pondělí 12. září, kdy odstartoval UNI CUP zápasem proti Engineers Prague. Tento tým patří dlouhodobě k nejlepším týmům soutěže, skládá se totiž ze tří obrovských škol (VŠE, ČZU a ČVUT). Hráče z VŠTE tak čekala hned na začátek těžká prověrka.

Od prvního ligového zápasu bude tým čekat každý týden jeden zápas a tři tréninky, což pro studující hokejisty představuje velkou časovou i fyzickou zátěž. Do týmu se proto nemůže přidat kdokoliv. Zkušené a talentované hráče, kteří však zároveň musí být aktivními a pilnými studenty vysoké školy, vybírá osobně trenér David Oulík. Ten má velký přehled o hráčích, kteří končí v juniorských soutěží, hrají druhou ligu atd. „Letos jsem nedělal klasický nábor. Univerzitní liga je dost kvalitní a já potřeboval kluky, o kterých hned vím, že mohou k nám naskočit. Jak výkonnostně, tak charakterově,“ vysvětluje Oulík.

Jaké změny tedy tým prodělal? „Tým se oproti minulému roku změnil docela hodně. Ale to je život a všem klukům přeji jen to nejlepší v dalších kariérách a profesním životě. Za mne jsem za ty změny rád. I když někteří kluci nám budou hodně chybět. Tým máme teď mladý a zdravý zevnitř,“ pochvaluje si trenér.

Je jasné, že tenhle tým chce vyhrávat. „Ambice máme jako každý rok vysoké. Ale je velmi těžké něco vykřikovat před začátkem sezóny, protože nevíme, jak ostatní týmy posílily. Chceme jít do každého zápasu s velkou pokorou a snažit se jich vyhrát co nejvíce. A odehrát co nejlepší zápasy. Když se to bude dařit, budeme moc rádi.“

Plánů a novinek ale Black Dogs chystá víc, například pár projektů společně se školou. Také připravuje speciální zápasy s doprovodným programem. Takže nezapomeňte sledovat sociální sítě školy a týmu, aby vám žádné novinky neunikly.

Menu