Přejít na hlavní obsah

Po hokejovém derby studentských týmů obou českobudějovických vysokých škol – Jihočeské univerzity (JU) a té naší, dojde ve středu i na to fotbalové. Hraje se od 18.30 hodin na městském stadionu na Střeleckém ostrově, kde má domovský stánek SK Dynamo, a čeká se bouřlivá kulisa. Tu se bude snažit kočírovat moderátorka Rádia Kiss jižní Čechy Adéla Jirkalová

V sestavě naší školy by se mohl objevit i rektor Marek Vochozka. „Trochu jsem potrénoval a chtěl bych zahájit na pravé straně zálohy nebo obrany. Nicméně definitivně jasné to bude až po tréninku den před zápasem. Každopádně se na zápas těším. Ať už jako hráč nebo divák,“ říká rektor, o němž se ví, že fotbal má rád a rozumí mu.

Pohled do zákulisí napovídá, že ani jeden tým nebere zápas na lehkou váhu a obě školy prestižním duelem levého břehu Vltavy, kde sídlí JU, s pravým břehem, kde je naše škola, hodně žijí. „Našeho týmu se ujal Petr Požárek, který měl z čeho vybírat. Přišly mi mraky e-mailu, že studenti chtějí Jihočeskou univerzitu reprezentovat. Na výběr mu jich přišlo 44, z nichž vybral hráče do pole a brankáře. Do jeho výběru se dostali i dva zahraniční studenti ze Zambie, kteří na univerzitě studují v rámci programu Erasmus. To je opravdu skvělé,“ nechává pod „univerzitní“ pokličku nahlédnout Petr Klíma, předseda Studentské unie JU. Podle něho je silnou motivací i možnost zahrát si na ligovém stadionu, před výborným publikem.

Jeho kolega Radim Šesták, předseda Studentské unie VŠTE, zase prozrazuje, že složení týmu si vzal na starosti student Pavel Turek, jinak stoper divizní Malše Roudné, který nominované hráče velmi dobře zná. „Od mládí se potkávají v různých soutěžích a teď se u nás sešli při studiu. Fotbal berou jako něco, co neodmyslitelně patří k jejich životu. Proto ani při výběru hráčů nebyla o kvalitní fotbalisty z naší školy žádná nouze. Kluci fotbal milují a na zápas se opravdu těší,“ uvedl Radim Šimek.

V obou týmech je hodně jmen, se zkušenostmi z divize. Jen namátkou – za Roudné ji vedle Turka kopou Růžička, Vávra a Vogl. V Čížové ji hrají Chytrý se Zahrádkou, v Pelhřimově Daniel a Vojtěch Poulovi, v Klatovech Pavlovič, Kodras v Třeboni nebo Dudák v Českém Krumlově. Další kluci jsou z krajských nebo zahraničních soutěží. Prostě bude na co koukat.

Fotbalové mužstvo naší školy se schází celkem pravidelně a třikrát do roka hraje různé turnaje, v sehranosti by neměl být tedy problém. Jihočeská Univerzita zase koncem dubna odehrála přípravný zápas. Takže opravdu – nikde tuhle bitvu o studentského fotbalového krále Českých Budějovic nepodceňují.

„Chceme co nejlépe reprezentovat školu. Jak ve studiu, tak ve sportu. Lze říct, že v tomto zápase jde o naši čest a proto ho bereme vážně. Z toho plyne, že uspokojující pro nás bude pouze výhra,“ hecuje soupeře Radim Šesták z naší školy. A jeho „spolkový“ kolega Petr Klíma z JU nezůstává stranou „Samozřejmě výsledek není podstatný, ale věříme ve výhru Jihočeské univerzity jako při hokeji!“

V jednom se ale oba shodnou – hlavně se těší na strhující atmosféru, podobně jako při nedávném hokejovém klání v Budvar aréně. Návštěva pod tisíc diváků by byla nejspíš zklamáním.

Prostě, je se na co těšit! Pro vítěze bude připraven velký putovní pohár, který by měl položit tradici sportovních soubojů českobudějovické Univerzity a Techniky.

Utkání budou řídit „studentští“ rozhodčí – jako hlavní Matěj Novák (JU) s asistenty Jaroslavem Kollmannem (VŠTE), Filipem Frčkem (JU) a Karlem Hochem (VŠTE) v roli 3. asistenta.

A koho na středečním utkání roku Jihočeská univerzita – Vysoká škola technická a ekonomická uvidíme?

JU: brankáři Satrapa (Písek), Koranda (Roudné), Vítovec (Vrhavec) – obránci Bednář (Chlum), D. Poul (Pelhřimov), Homolka (Pelhřimov), Vogl (Roudné), Kodras (Třeboň). Imano (Bwinji FC)- záložníci Benhák (JFA), V. Poul (Pelhřimov), Pavlovič (Klatovy), Zahrádka (Písek/Čížová), Valta (Čtyři Dvory), Motyka (Blatná), Šebelka (Jankov), Nino (Bwinji FC)- útočníci Krýsl (Katovice), Nebeský (Včelnice), Páleník (SV Obernberg), Chytrý (Písek/Čížová)

VŠTE: brankáři Hanus (Protivín), Pavelec (SK Dynamo/Roudné) – obránci Dudák (Český Krumlov), Turek (Roudné), J. Novotný (St. Martin), Klimek (Višňová), Wegenkittl (Slavia ČB) – záložníci Vávra (Roudné), Plojhar (Týn n.V.), Čmelík (Rudolfov), Veselý (Protivín), Račák (Frymburk), Mizera (Slavia ČB), Šejnoha (Čtyři Dvory) – útočníci Růžička (Roudné), Janeček (Čtyři Dvory), R. Novotný (Želeč)