3D tisk

3D tisk a modelování patří v poslední době k jednomu z nejrychleji se rozvíjejícímu oboru. Díky této technologii je možné v poměrně krátké době a za cenu nízkých nákladů získat funkční prototyp výrobku. Nejčastější využití tiskárny probíhá pro patentové řízení, marketingovým účelům a pro koncovou výrobu náhradních nebo unikátních plastových součástek a forem. Podrobnější popis poskytovaných služeb v oblasti 3D tisku a modelování.

 

Tisk návrhů z ABS a PLA plastůTisk návrhů z ABS a PLA plastů

Tiskárna, kterou používá Projektové a inovační centrum umožňuje tisknout návrhy s rozlišením tisku 0.01~0.25 mm. Tiskárna má 2 hlavice a tudíž je možné tisknout i podpory u složitějších objektů, nebo tisknout z více barevných plastů. Ceny tisku se pohybují v závislosti na objemu a rozlišení od 5 Kč/g do 15 Kč/g.

 

3D modelování objektů

3D modelování objektůV případě, že zákazník neumí nebo nemá možnost přinést hotový 3D model pro tisk na tiskárně, tak poskytujeme i možnost samostatné modelace výrobku na základě zadání od zákazníka. Jako podklad není nutné dodat technickou dokumentaci (i když je to případná výhoda), ale postačí přesná specifikace od zákazníka. Cena modelace se pak odvíjí od počtu hodin a odhadu pracnosti. Ve většině případu je stanovena předem a zákazník se tak nemusí obávat dodatečně neúměrně vysoké ceny.