Zkušenosti našich studentů

Antonín Doskočil – stáž – Luqa, Malta

Celkově bych můj pracovní pobyt na maltě hodnotil známkou 2. Získal jsem díky němu mnoho zkušeností, pracovní referenci a zlepšil jsem své jazykové dovednosti. Mimo to jsem našel nové přátele, poznal novou kulturu a procestoval cizí zem. Dále jsem si mohl užívat každý víkend u moře. Pro ostatní studenty, kteří přemýšlí o výjezdu do cizích zemích bych Maltu nejspíše doporučil.

Více informací a fotogalerie.

Alexandra Herasymjuk – studium – Izmir, Turecko

Během mého studia na VŠTE jsem se hlavně díky působení ve studentském spolku ESN Budweis setkala s mnoha zahraničními studenty a vždy s nimi byla sranda. Když mi přišel na IS email o možnosti studia v Izmiru v Turecku, jako první se mi vybavili skvělé zážitky s tureckými kamarády z naší školy. Když mi došlo, že Turci mají moře, bylo mi jasné, kam se vydám.

Více informací a fotogalerie.

Ondřej Skála – stáž – Izmir, Turecko

Při myšlence magisterského studia na VŠTE mě snad jako první napadlo odjet už na začátku do zahraničí na stáž. Vzhledem k tomu, že na bakaláři jsem už na Erasmu byl, nebylo vůbec těžké si sehnat informace a vlastně jsem toho již spoustu znal. Stačilo jednoduše párkrát zajít na zahraniční oddělení a vybrat si.

Více informací a fotogalerie.

Radim Muchna – studium – OTH Regensburg, Německo

Jsem za tuto zkušenost velmi rád, v mém kariérním životě mě velice posunula. Další velké plus jsem viděl ve spolužácích z celého světa, pro které stejně jako pro mě, nebyl tento výjezd na Erasmus+ jen poznávací zájezd do Spolkové republiky Německo,  ale spíše další stupínek k vysněné práci.

Více informací a fotogalerie.

Ondřej Čábela – stáž – Luqa, Malta

Tuto možnost částečně dotovaného pobytu bych vřele doporučil každému, kdo má odvahu vyrazit pryč a chce se někam podívat. Na takto dlouhou dobu byste se jen stěží někam podívali a poznali cizí zemi.

Více informací a fotogalerie.

Alexandr Deneš – stáž – Mosta, Malta

Celkové hodnocení bych dal za 2 (velmi dobré), jelikož i přesto, že firma byla neocenitelná a lidé v ní taktéž a na mém pokoji byla skvělá parta, tak velký trn v oku byla agentura Stage malta, kterou bych doporučoval nezvažovat. Doporučení pro další návštěvníky je asi takové: překonejte počáteční strach a vyjeďte, vaše angličtina vám poděkuje.

Více informací a fotogalerie.

Martin Jodl – Funchal, Madeira

Program Erasmus bych doporučil všem, kteří chtějí poznat odlišný způsob života a jiný přístup k učení. A ti kdo se bojí, že neumí cizí jazyk a nedorozuměli by se, těm bych vzkázal, že se není čeho se obávat. Cizí jazyk se rychle naučíte, protože ono vám taky nic jiného nezbude. Tak neváhej a jeď! Nikdy jindy takovou možnost mít nebudeš.

Více informací a fotogalerie.

Jana Přibíková a Míša Svobodová – Peking, Čína

Studijní pobyt v zahraničí?? Proč ne. My jsme vyrazily na studijní pobyt do Číny. V půlce září jsme odletěly směr Peking na North China University of Technology studovat ekonomický program v angličtině.

Více informací a fotogalerie.

 

Daulet Nygmet – Lyon, Francie

Lyon s počtem obyvatel 1,5 milionů je druhým největším městem ve Francii. Město leží ve střední Francii v regionu Rhone-Alpes. Lyon je proslavený bohatou gastronomii či vznikem kinematografii (bratří Lumiéry), a v neposlední řádě historická část města je zapsaná do seznamu kulturního dědictví UNESCO

Více informací a fotogalerie.

 

Vít Slepička – Utrecht, Nizozemsko

Utrecht je čtvrté největší město v Nizozemsku se třemi sty tisíci obyvateli. Ve městě se nachází jedna z nejstarších Nizozemských univerzit, a tak je zde díky ESN zajištěno velké množství mimoškolních aktivit a akcí kde je možnost se potkat a seznámit s mnoha mezinárodními studenty z celého světa.

Více informací a fotogalerie.

 

Ondřej Skála – Soul, Jižní Korea

Během svého pátého semestru jsem dostal příležitost vyjet na jeden semestr do Jižní Koreji do hlavního města Soulu na univerzitu Kookmin. Studium v zahraničí mě nadchlo natolik, že jsem se v průběhu pobytu rozhodl o prodloužení na semestry dva. A proč zrovna Jižní Korea? Důvod byl jednoduchý – chtěl jsem mimo Evropu. Korea je pro nás tak vzdálená, že se díky tomu každý den cítíte jako Kryštof Kolumbus při objevování Ameriky, a každý den je nové dobrodružství.

Více informací a fotogalerie

Adam Čapek – Lodž, Polsko

„Experimentem k poznání, poznáním k pokroku“, takto trefnou rovnicí vyjádřil Jaroslav Heyrovský experiment poznávání. Tehdy ovšem netušil, že nastane doba takových příležitostí k poznávání, jakou je Erasmus+. I on ale odešel z Univerzity Karlovy na studia do Londýna. Náhoda? Nemyslím si. Věděl, že v zahraničí se setká s novými přístupy, které jsou pro objektivní uvažování stěžejní.

Více informací a fotogalerie.

Jitka Důrová – Granada, Španělsko

 Nevím přesně, jak všechny moje pocity, zážitky, studentské výkony shrnout do jednoho reportu, ale pokusím se. Proč Granada? Když jsem si zadala do vyhledávače obrázky města Granada, první o mne nadchlo a rozhodla jsem se pro Granadu, byl obrázek z jedné vyhlídky, kde můžete vidět nádherně hrad Alhambra a za ní zasněžené hory. Nebylo proto co řešit.

Více informací a fotogalerie.