Zkušenosti našich studentů

Michal Grivalský – stáž – Slovensko

Môžem len povedať, že to pre mňa to bola neuveriteľná skúsenosť, možnosť vidieť a vyskúšať si všetko naživo mi dalo niečo, čo Vás v škole nikdy nenaučia. Osobne to môžem všetkým len odporučiť a  dúfam, že o rok budem mať možnosť sa do firmy vrátiť a podieľať sa opäť na výstavbe niečoho nového..

Více informací a fotogalerie.

Alexandra Herasymjuk a Ondřej Skála – stáž – Island

Alexandra Herasymjuk a Ondřej Skála

Stáž v malém rodinném hostelu s restaurací pro nás pro oba byla již třetí zkušenost               v rámci programu Erasmus+. Výměnné pobyty nám během studia na VŠTE doslova změnily život, a proto jsme se na Island velice těšili. Co se přípravy na výjezd týče, nemuseli jsme zařizovat vůbec nic, tedy kromě letenky a podepsání několika Erasmus+ dokumentů – nic složitého. Upřímně jsme předem nic neplánovali, ani jsme pořádně nevěděli, kam to vlastně jedeme, a o to příjemnější překvapení nás na místě čekalo.

Více informací a fotogalerie.

David Novák – stáž – Rohožník, Slovensko

David Novák

O možnosti výjezdu na pracovní stáž do zahraničí jsem se dozvěděl od spolužačky. Tato příležitost mě okamžitě zaujala a za nedlouho jsem si domluvil schůzku  koordinátorkou zahraničních vztahů na naší škole Alenou Tikalskou. Dalším krokem byl jen výběr země, ve které bych chtěl absolvovat pracovní stáž. Dostal jsem od firmy dobré pracovní reference. Svůj pobyt jsem si užil, byla to opravdu zajímavá zkušenost.

Více informací a fotogalerie.

Jan Balej – stáž – Žilina, Slovensko

Jan Balej

Jelikož jsem neměl žádné větší plány na léto, řekl jsem si, proč si nesplnit povinný předmět školní praxe v zahraničí. Využil jsem proto možnosti Erasmus+ a vycestoval na Slovensko, konkrétně do Žiliny na Žilinskou univerzitu. Sečteno a podtrženo. Neudělal jsem chybu, ať už jde o samotnou stáž nebo výběr destinace.

Více informací a fotogalerie.

Pavel Dušek – stáž – Bratislava, Slovensko

Pavel Dušek

Začátkem prázdnin jsem dostal nabídku na pracovní stáž do firmy CM TRASPORT SLOVAKIA s. r. o.  v nedalekém Slovensku. Přínosem na této stáži, bylo získat komplexní praxi v oboru dopravy. Tento obor studuji také na VŠTE, a tak jsem neváhal ani minutu. Poznal jsem spoustu nových lidí, udělal si nové přátele, a to nejcennější je, že jsem získal cennou praxi ve firmě v zahraničí.

Více informací a fotogalerie.

Antonín Doskočil – stáž – Luqa, Malta

Celkově bych můj pracovní pobyt na maltě hodnotil známkou 2. Získal jsem díky němu mnoho zkušeností, pracovní referenci a zlepšil jsem své jazykové dovednosti. Mimo to jsem našel nové přátele, poznal novou kulturu a procestoval cizí zem. Dále jsem si mohl užívat každý víkend u moře. Pro ostatní studenty, kteří přemýšlí o výjezdu do cizích zemích bych Maltu nejspíše doporučil.

Více informací a fotogalerie.

Alexandra Herasymjuk – studium – Izmir, Turecko

Během mého studia na VŠTE jsem se hlavně díky působení ve studentském spolku ESN Budweis setkala s mnoha zahraničními studenty a vždy s nimi byla sranda. Když mi přišel na IS email o možnosti studia v Izmiru v Turecku, jako první se mi vybavili skvělé zážitky s tureckými kamarády z naší školy. Když mi došlo, že Turci mají moře, bylo mi jasné, kam se vydám.

Více informací a fotogalerie.

Ondřej Skála – stáž – Izmir, Turecko

Při myšlence magisterského studia na VŠTE mě snad jako první napadlo odjet už na začátku do zahraničí na stáž. Vzhledem k tomu, že na bakaláři jsem už na Erasmu byl, nebylo vůbec těžké si sehnat informace a vlastně jsem toho již spoustu znal. Stačilo jednoduše párkrát zajít na zahraniční oddělení a vybrat si.

Více informací a fotogalerie.

Radim Muchna – studium – OTH Regensburg, Německo

Jsem za tuto zkušenost velmi rád, v mém kariérním životě mě velice posunula. Další velké plus jsem viděl ve spolužácích z celého světa, pro které stejně jako pro mě, nebyl tento výjezd na Erasmus+ jen poznávací zájezd do Spolkové republiky Německo,  ale spíše další stupínek k vysněné práci.

Více informací a fotogalerie.

Ondřej Čábela – stáž – Luqa, Malta

Tuto možnost částečně dotovaného pobytu bych vřele doporučil každému, kdo má odvahu vyrazit pryč a chce se někam podívat. Na takto dlouhou dobu byste se jen stěží někam podívali a poznali cizí zemi.

Více informací a fotogalerie.

Alexandr Deneš – stáž – Mosta, Malta

Celkové hodnocení bych dal za 2 (velmi dobré), jelikož i přesto, že firma byla neocenitelná a lidé v ní taktéž a na mém pokoji byla skvělá parta, tak velký trn v oku byla agentura Stage malta, kterou bych doporučoval nezvažovat. Doporučení pro další návštěvníky je asi takové: překonejte počáteční strach a vyjeďte, vaše angličtina vám poděkuje.

Více informací a fotogalerie.

Martin Jodl – Funchal, Madeira

Program Erasmus bych doporučil všem, kteří chtějí poznat odlišný způsob života a jiný přístup k učení. A ti kdo se bojí, že neumí cizí jazyk a nedorozuměli by se, těm bych vzkázal, že se není čeho se obávat. Cizí jazyk se rychle naučíte, protože ono vám taky nic jiného nezbude. Tak neváhej a jeď! Nikdy jindy takovou možnost mít nebudeš.

Více informací a fotogalerie.

Jana Přibíková a Míša Svobodová – Peking, Čína

Studijní pobyt v zahraničí?? Proč ne. My jsme vyrazily na studijní pobyt do Číny. V půlce září jsme odletěly směr Peking na North China University of Technology studovat ekonomický program v angličtině.

Více informací a fotogalerie.

 

Daulet Nygmet – Lyon, Francie

Lyon s počtem obyvatel 1,5 milionů je druhým největším městem ve Francii. Město leží ve střední Francii v regionu Rhone-Alpes. Lyon je proslavený bohatou gastronomii či vznikem kinematografii (bratří Lumiéry), a v neposlední řádě historická část města je zapsaná do seznamu kulturního dědictví UNESCO

Více informací a fotogalerie.

 

Vít Slepička – Utrecht, Nizozemsko

Utrecht je čtvrté největší město v Nizozemsku se třemi sty tisíci obyvateli. Ve městě se nachází jedna z nejstarších Nizozemských univerzit, a tak je zde díky ESN zajištěno velké množství mimoškolních aktivit a akcí kde je možnost se potkat a seznámit s mnoha mezinárodními studenty z celého světa.

Více informací a fotogalerie.

 

Ondřej Skála – Soul, Jižní Korea

Během svého pátého semestru jsem dostal příležitost vyjet na jeden semestr do Jižní Koreji do hlavního města Soulu na univerzitu Kookmin. Studium v zahraničí mě nadchlo natolik, že jsem se v průběhu pobytu rozhodl o prodloužení na semestry dva. A proč zrovna Jižní Korea? Důvod byl jednoduchý – chtěl jsem mimo Evropu. Korea je pro nás tak vzdálená, že se díky tomu každý den cítíte jako Kryštof Kolumbus při objevování Ameriky, a každý den je nové dobrodružství.

Více informací a fotogalerie

Adam Čapek – Lodž, Polsko

„Experimentem k poznání, poznáním k pokroku“, takto trefnou rovnicí vyjádřil Jaroslav Heyrovský experiment poznávání. Tehdy ovšem netušil, že nastane doba takových příležitostí k poznávání, jakou je Erasmus+. I on ale odešel z Univerzity Karlovy na studia do Londýna. Náhoda? Nemyslím si. Věděl, že v zahraničí se setká s novými přístupy, které jsou pro objektivní uvažování stěžejní.

Více informací a fotogalerie.

Jitka Důrová – Granada, Španělsko

 Nevím přesně, jak všechny moje pocity, zážitky, studentské výkony shrnout do jednoho reportu, ale pokusím se. Proč Granada? Když jsem si zadala do vyhledávače obrázky města Granada, první o mne nadchlo a rozhodla jsem se pro Granadu, byl obrázek z jedné vyhlídky, kde můžete vidět nádherně hrad Alhambra a za ní zasněžené hory. Nebylo proto co řešit.

Více informací a fotogalerie.