Přejít na hlavní obsah

ČESKÉ BUDĚJOVICE, 7. srpna 2014

 

České Budějovice jsou bohatší o další předškolní zařízení. Stala se jím Mateřská škola Vysoké školy technické a ekonomické (VŠTE) pro 24 dětí, která vyrostla přímo v kampusu v Okružní ulici. Určena je nejen pro děti zaměstnanců a studentů, ale i veřejnosti. Jejich zápis se uskuteční 13. srpna od 13. do 16. hodin. Vlastní provoz, spojený se slavnostním otevřením, začne 1. září.

„Chceme tím podpořit návrat našich zaměstnanců do práce po ukončení mateřské a rodičovské dovolené a zabezpečit péči a rozvoj jejich dětí. Našim studenům s dětmi tím zase zajistíme hlídání po dobu výuky, abychom jim co nejvíc usnadnili studium. Volná místa pak nabízíme veřejnosti,“ říká kvestor Jaromír Vrbka.

Nová mateřská škola se zastavěnou plochou 190 m2 vyrostla během necelých čtyř měsíců a vysokou školu přišla na 4,6 milionů Kč. Práci v ní našli tři lidé, speciální stravu pro nejmenší bude připravovat sousední vysokoškolská menza.

Podle Petra Podholy, náměstka českobudějovického primátora, jde o velmi vítanou aktivitu, která pomůže rozšířit nabídku předškolního vzdělávání ve městě.  „V něm jsme během tří let vytvořili 338 nových míst v mateřských školách a jeslích, ale stále to ještě nestačí. Proto je počin VŠTE příkladný. A fakt, že volná místa nabízí veřejnosti následováníhodný. Nebude jich asi mnoho, ale každé místo znamená o jednu starost konkrétní rodiny méně,“ říká náměstek Podhola.

Rychlosti výstavby pomohl zvolený stavebnicový systém jednotlivých modulů. Jde tedy o modulovou stavbu, představující jednotřídní jednopodlažní objekt s přiznaným konstrukčním řešením na fasádě. Jednou z výhod tohoto systému je možnost ho snadno rozšířit o další podlahovou plochu přidáním nového modulu. Novostavba je bezbariérová s vlastním zázemím pro děti a personál.

Mateřská škola VŠTE bude mít celodenní provoz od 7 do 17 hodin a měsíční poplatek činí 2 000 korun. Více informací na webu www.skolkavste.cz