VŠTE se představila v Milevsku na Dnu otevřených dveří ZVVZ

START:
30. 8. 2018

Letošních 70 let existence si holding ZVVZ GROUP připomněl v soboru 25. srpna Dnem otevřených dveří. Prohlídku továrny si nenechala ujít tisícovka návštěvníků, kteří měli možnost vidět všechny klíčové oblasti. A děti si přitom mohly putování výrobními halami zpestřit soutěžním kvízem v připraveném letáku s osmi otázkami.

Pro zaměstnance firmy, kteří prohlídkovou trasu připravovali, byl zájem veřejnosti tou nejlepší odměnou. Poprvé se do organizace zapojila také naše vysoká škola, která ve svém stánku představila možnosti 3D tisku nebo virtuální realitu po nasazení brýlí. I tak málo stačí, aby bylo možné jet po obří horské dráze. Zájem byl velký, stály se zde i fronty.

„Rádi jsme pozvání přijali a alespoň takto představili naši školu a podpořili zájem o studium technických oborů. Se ZVVZ dlouhodobě spolupracujeme, někteří naši studenti zde absolvují odborné praxe a pak třeba i nastupují do prvního zaměstnání,“ uvedl Vojtěch Stehel, prorektor VŠTE.

A co bylo k vidění? Lidé zmohli zvolit velký nebo malý okruh. K tomu dostali na cestu průvodce s mapkou a také se stručným výčtem milníků v historii továrny, jejíž stavba začala 29. srpna 1948. Na jednotlivých zastávkách pak byli zaměstnanci, vysvětlující, co a jak se právě zde vyrábí, k čemu co slouží a kde se uplatní.

Klíčovým produktem jsou stále technologie na čistění vzduchu a vlajkovou lodí pak ventilátory, které se zde nejen vyrábějí, ale i vyvíjejí. Leckoho ale překvapilo, že ZVVZ MACHINERY ve své divizi Industry vyrábí i podvozky pro vozy metra do Petrohradu nebo kabiny pro lokomotivy českotřebovské firmy CZ LOKO.

Pozornost poutaly zaslouženě různé typy přepravníků na cement, mouku nebo sloužící v zemědělství, stejně jako obří sušárny do tiskáren a čističky těkavých organických látek. Ty se uplatňují třeba v pražírnách kávy, v lakovnách, v chemickém průmyslu. Návštěvnická trasa vedla i k moderní lakovně, do provozu Klimatizace, kde se vyrábí potrubí nebo obrobny.

Kdo přišel, nelitoval. Bylo toho dost k vidění. A pro VŠTE výborná příležitost jak se představit obyvatelům severozápadní části regionu na pomezí Jihočeského a Středočeského kraje.