Přejít na hlavní obsah

START:
17. 10. 2013

České Budějovice 17. října 2013

Vysoká škola technická a ekonomická v Českých Budějovicích (VŠTE) získala další impuls k rozvoji nového studijního oboru Technologie dopravy a přepravy, když s Českými drahami uzavřela smlouvu o spolupráci. Dokument podepsali generální ředitel Dalibor Zelený a rektor Marek Vochozka.

„Smyslem této spolupráce je dát studentům možnost už v rámci studia nahlédnout do praxe, řešit skutečné, reálné problémy české železnice třeba formou diplomových prací. Věřím, že řadu nápadů budeme moci prakticky využít,“ uvedl Dalibor Zelený.
Vedle řešení zadaných témat a praxe studentů v provozu Českých drah obě instituce počítají také s expertní činností odborníků VŠTE v oblasti dopravy a ekonomiky drah a při vzdělávání jejich pracovníků. Smlouva předpokládá i organizování společných akcí či seminářů a výměnu informací.

„Jako regionální, profesně orientovaná vysoká škola si tohoto partnerství s národním železničním dopravcem velmi vážíme. Dává nové možnosti studentům i vyučujícím. Zároveň ho beru jako ocenění dosavadní práce školy a Katedry dopravy a logistiky, kde se nám podařilo soustředit respektované odborníky na dopravu,“ říká rektor.
Obor Technologie dopravy a přepravy se na VŠTE vyučuje od roku 2012 a za dva roky se dočká i prvních absolventů – bakalářů. O studium je velký zájem a obor patří na škole mezi nejrychleji rostoucí. Díky spolupráci s Vysokou školou logistiky Přerov lze na VŠTE už druhým rokem dálkově studovat rovněž magisterský obor Logistika. Jde o první technický magisterský obor v kraji.
***
VŠTE byla založena zákonem v roce 2006 a je nejmladší veřejnou vysokou školou v Česku. Letos na ní působí na 4000 studentů v pěti bakalářských oborech: Strojírenství, Technologie dopravy a přepravy, Konstrukce staveb Ekonomika podniku a Stavební management.