Přejít na hlavní obsah

START:
15. 11. 2013

ČESKÉ BUDĚJOVICE

Hned pro tří jihočeské dětské domovy v Radeníně, Boršově nad Vltavou a Horní Plané uspořádali charitativní sbírku studenti Vysoké školy technické a ekonomické v Českých Budějovicích. Součástí dobročinná akce je i osobní pomoc při vzdělávání  například cizích jazyků a odborně zaměřených předmětů. K projektu se připojili také akademici a spolupracující firmy.

Studenti darovali oblečení, použité sportovní potřeby, stejně jako běžné věci denní potřeby nebo hračky. Někteří rovněž spolu s absolventy VŠTE nabídli pomoc při organizování Mikulášské diskotéky  s programem. Prorektorka pro studium a pedagogickou činnost Lenka Hrušková pak děti z dětských domovů pozvala k účasti  na čtvrtečních počítačových kroužcích.

V době ekonomické stagnace se k projektu připojily i firmy jako Laufen CZ, Q pro7, Monto, Dopravní podnik města České Budějovice nebo Koh-i-noor Hardtmuth, které poskytly své produkty nebo zakoupily vstupenky na sport i kulturu. Vstupenky dětem do Rudiolfina věnovala také PKF – Prague Philharmonia (dříve Pražská komorní filharmonie), která zde pořádá speciálně koncipovaný koncert pro malé posluchače.

Projekt, který vznikl z iniciativy prorektorky Lenky Hruškové, podpořila rovněž Studentská unie a spolek ESN Buddy VŠTE.