Přejít na hlavní obsah

Roudné / Druhý ročník fotbalového turnaje O pohár rektora VŠTE, určený žákům středním technických škol, se odehrál v pondělí na E.ON Stadionu Malše Roudné. Podobně jako v minulém ročníku vzešel vítěz z jihočeské metropole. Po loňském prvenství „domácí“ VŠTE se tentokrát ze šestice školních mužstev zaslouženě radovali studenti českobudějovické SOŠ veterinární, mechanizační a zahradnické. Ti ve finále porazili SOŠ a SOU Písek 6:2

Vítězové se opírali o nejlepšího hráče turnaje Petra Dvořák a nejlepšího brankáře Pavla Peterku, kteří také převzali první dvě individuální ceny. Tu třetí, pro nejlepšího střelce, si odnesl David Růžička (VŠTE), autor deseti gólů, který zná místní prostředí nazpaměť, neboť válí v zelenobílých barvách Malše Roudné divizi.

„Pominu-li kluky od nás z Roudného, tedy Růžu s Láďou Vávrou. Kteří studují Techniku, pak talenty bylo vidět ve všech mužstvech. Ale Petr Dvořák, který myslím kope za Březnici a zároveň startuje i kariéru rozhodčího, z těch mladších kluků asi  vynikal nejvíc,“ glosoval průběh turnaje Libor Šolc, trenér a předseda hostitelského klubu, který se staral o organizaci turnaje.

V něm se představila šestice družstev ve dvou základních skupinách po třech, kde se utkal každý s každým. Pořadí pak určilo soupeře pro zápasy o konečné umístění. Hrálo se na „polovinu“ hřiště o rozměrech 48×30 metrů a s brankami 5×2 metry se šesti hráči v poli.

„Tahle forma turnaje dostává hráče do hry, nikdo nepostává u lajny a nečeká, zda mu někdo nahraje. Všichni musí makat, hrát, zapojit se, prostě si fotbal užít. A o to nám jde. Aby si kluci, většinou druháci a třeťáci, užili příjemný den, měli možnost hájit barvy své školy a poznat už teď trochu i naši Techniku, na níž se třeba za rok, za dva budou hlásit ke studiu. Podmínky k němu stále vylepšujeme. V pondělí třeba otevřeme komplex moderních laboratoří pro strojní, dopravní a stavební obory, které nám dosud citelně chyběly,“ vysvětluje Ludmila Opekarová, ředitelka Útvaru pro vnější vztahy VŠTE. Ocenila, že velké fotbalové Euro trochu dýchlo i na tenhle turnaj, protože o fotbal se tu probíral, i když se právě nehrálo. I to pomohlo jeho přátelské až rodinné atmosféře.

Turnaje se zúčastnili studenti SOŠ strojní a elektrotechnické Velešín, SŠ České Velenice, SOŠ a SOU Písek, SOŠ veterinární, mechanizační a zahradnické České Budějovice, VOŠ, SPŠ a SOŠ řemesel a služeb Strakonice a VŠTE ČB.

 Zápasy o umístění:

O 1. místo: SOŠ veterinární ČB – SOŠ a SOU Písek 6:2

O 3. místo: VŠTE ČB – Velešín 8:4

O 5. místo: České Velenice – Strakonice 3:2

 

„Na příští ročník se pokusíme přilákat i diváky z řad studentů, abyste měli ještě větší motivaci,“ slíbila hráčům Ludmila Opekarová. Ta předávala ceny, diplomy a medaile za nepřítomného rektora Marka Vochozku, který je pracovně v Číně.