Naši hokejisté na medaili nedosáhli. Na akademickém šampionátu byli čtvrtí

START:
23. 4. 2018

Smolné poslední dva zápasy play off připravily naše hokejisty o medaile z Akademického mistrovství ČR, kde skončili čtvrtí. V semifinále prohráli s UK Praha 0:1 a v zápase o bronz s Univerzitou Hradec Králové 3:4 gólem v poslední sekundě. „Měli jsme převahu, ale soupeř nás trestal z brejků. Škoda, chtěli jsme medaili. Ale byl to skvělý turnaj i reprezentace školy,“ říkal trenér David Oulík, jehož studentský tým hraje pod názvem Black Dogs.

V akademickém šampionátu startovalo 20 týmů z Čech, Moravy a Slezska. V základní skupině Black Dogs porazili ZČU Plzeň 3:1 a v derby Jihočeskou univerzitu ČB 4:1, S Univerzitou Hradec Králové sice prohráli 2:4, ale to jim stačilo na druhé místo, zajišťující postup ze skupiny. V play off šokovali výhrou nad mistrovskou Univerzitou Karlovou 3:0 a remizovali s ČVUT Praha 1:1. Ve čtvrtfinále pak zdolali Univerzitu Ostrava 3:2.

„Sice jsme Černí psi, ale na turnaji jsme byli spíš černým koněm. Vždyť třeba UK Praha je čtyřnásobným šampionem Evropské univerzitní hokejové ligy, a my ji porazili. Náš výkon stál na týmové práci. Kluci dřeli, semkli se a měli super partu. Bojovali za školu a ta jim v nové sezoně zase umožní start v Evropské univerzitní hokejové lize. To je pro ně obrovské lákadlo a motivace,“ dodal David Oulík.

Ten se o víkendu také zúčastnil jako zástupce VŠTE jednání nově vznikající České asociace univerzitního hokeje, v níž je 8 týmů z Česka, které budou v nové sezoně hrát EUHL. Nový spolek má zastřešit marketing a do univerzitního hokeje přinést více peněz potřebných na pronájem hal, tréninky, cestování či ubytování. „Evropská liga není levná, ale do hokejových Českých Budějovic zase přinese novou soutěž,“ dodal.

Tým naší reprezentovali: Richard Kříž, Ondřej Terber, Roman Dedek, Martin Vlach, Matěj Dvořák, Martin Šesták, Jakub Jiřinec, Radek Sitter, Jan Fiala, Jan Škoda, Jakub Volf, Martin Kadlec, Jakub Šuhaj, Martin Koupal, Jan Kříž, Vladimír Hanus, Tomáš Křenek, Jan Benda, Michal Švagr, Ivan Radosta, Petr Škopek, Lukáš Moudrý a Radek Prokeš, vedeni trenérem Davidem Oulíkem.

Akademické mistrovství ČR je hokejový turnaj reprezentačních mužstev vysokých škol z celé ČR. Hraje se během jednoho týdne a svou organizací imituje skutečný mezinárodní šampionát. Hraje se ve skupinách s navazujícím play off. Letošní finále Masarykova univerzita Brno – UK Praha 4:2 rozhodl Karel Vejmelka, brankář extraligové Komety, na jehož skvělý výkon Pražané marně hledali recept.

Konečné pořadí AM ČR 2018: 1. MU Brno, 2. UK Praha, 3. U Hradec Králové, 4. VŠTE ČB.