Přejít na hlavní obsah

START:
16. 8. 2019

Středoškoláci, maturující v září, mají stále možnost pokračovat ve studiu technických i ekonomických oborů na naší škole, kde začíná poslední kolo přijímacího řízení. Trvá od 16. srpna do 9. září.

Maturitní vysvědčení je jednou z podmínek přijetí na vysokou školu, ale stačí ho doložit až u zápisu. Na VŠTE to znamená do 9. září podat žádost o bakalářské studium a u zápisu 16. září pak předložit maturitní vysvědčení,“ vysvětluje Lukáš Polanecký, ředitel úseku administrace studia. Naše škola veřejnou institucí, studium je tedy zdarma.

„Podzimní maturity jsou stejně důležité jako ty jarní. Nová podoba maturitní vyhlášky totiž studentům neukládá povinnost maturovat klasicky na jaře. Stále větší počet jich proto složení zkoušky dospělosti odkládá na podzim a my se jim snažíme maximálně vyjít vstříc,“ dodává.

Až dosud byla letitá praxe taková, že student maturoval na podzim pouze tehdy, když se nemohl dostavit k maturitě na jaře, například kvůli nemoci, nebo v jarním termínu neuspěl. V současné době to již neplatí. Mnozí proto volí podzimní termín, aby měli víc času na přípravu.

Naše škola vedle technických oborů strojírenství, doprava, logistika a stavebnictví nabízí v bakalářském programu také Ekonomiku podniku s řadou specializací.