Přejít na hlavní obsah

START:
12. 3. 2020

Na VŠTE pokračuje bezkontaktní výuka

V souladu s mimořádným opatřením Ministerstva zdravotnictví českobudějovická Vysoká škola technická a ekonomická (VŠTE) od 11. března zrušila veškerou kontaktní výuku. „Ta bude ale dál probíhat bezkontaktně, neboť velký podíl výuky je na naší škole obecně založen na samostudiu,“ vysvětluje rektor Marek Vochozka.

Studenti znají témata přednášek a seminářů jednotlivých předmětů, stejně jako povinnou a doporučenou literaturu. Při kombinované formě studia mají standardně k dispozici studijní opory, tedy průvodce studiem, který jim konkrétně vysvětluje, co musí studovat, co musí znát, kde informace najdou a jak budou jejich znalosti evaluovány. Ty nyní mohou využít také studenti prezenční formy. Současně vyučující vkládají do informačního systému školy další studijní materiály a jsou k dispozici na mailové konzultace. Využít lze i videokonferenci pomoci Skype, který má pod svým účtem u Microsoftu k dispozici každý zaměstnanec a student VŠTE. Povinnosti posluchačů školy se tedy opatřením o zrušení kontaktní výuky nemění.

 

Virus zrušil Mezinárodní technickou olympiádu

Mezinárodní technická olympiáda, která se měla konat 26. března v Táboře, se neuskuteční. Pořadatel, českobudějovická VŠTE, ji odložil na neurčito.

„V době epidemie onemocnění COVID-19, způsobené novým typem koronaviru, jsme nechtěli riskovat zdraví žáků základních a středních škol, kterým je soutěž určena,“ říká profesor Marek Vochozka, rektor VŠTE, pod jehož záštitou se měl tento 7. ročník konat v táborské průmyslovce za účasti soutěžících z Česka, Polska, Slovinska, Slovenska a Maďarska.