Přejít na hlavní obsah

ČESKÉ BUDĚJOVICE, 28. srpna 2014

Slavnostním přestřižením pásky a přáním velmi příjemných dnů, byla dnes uvedena do provozu nová Mateřská škola Vysoké školy technické a ekonomické (VŠTE) pro 24 dětí, která vyrostla v Českých Budějovicích přímo v jejím areálu v Okružní ulici.

„Nám doslova vytrhla trn z paty, protože jsme pro syna marně sháněli místo. Všude jinde bylo plno. Díky tomu může manželka nastoupit zpátky do zaměstnání,“ říká Václav Karas, odborný referent knihovny VŠTE.

Školka ale není určena jen pro děti zaměstnanců či studentů vysoké školy, ale i veřejnosti.

„Otevření školky vysoké školy pro mě bylo jednou z dobrých zpráv léta. V březnu chci nastoupit po rodičovské do práce a v jiné veřejné školce se mi do té doby umístit děti nepodařilo,“ říká Eva Havlicová maminka dvojčat.

Kapacita mateřské školky, o jejímž otevření se lidé dozvěděli teprve před pár dny, se zvolna plní, ale několik volných míst v ní ještě zbývá.

Její stavba vysokou školu vyšla na 4,6 milionů Kč a díky zvolenému systému osmi modulů vznikla velmi rychle. Na hrubou stavbu stačil den, na kompletaci pak tři měsíce. Jednopatrový objekt se zastavěnou plochou 190 m2 tvoří klimatizovaná herna, šatna, výdejna jídel, zázemí pro personál a technická místnost.

„Modulové stavby patří mezi nejzajímavější stavební trendy současnosti. Jsou rychlé a investorům dávají svobodu volby prostoru. Navíc spoří až třetinu nákladů,“ říká Igor Zahradníček, generální ředitel společnosti Touax, která školku dodala na klíč.

Mateřská škola VŠTE zahájí provoz 1. září a bude mít otevřeno od 7 do 17 hodin. Měsíční poplatek činí 2 000 korun. Více informací na webu www.skolkavste.cz