Přejít na hlavní obsah

START:
17. 11. 2018

Univerzitní hokejový tým Black Dogs Budweis, patřící pod naší školu, se poprvé v Evropské hokejové univerzitní lize představí na „domácím“ ledě. Ten ale našel až za hranicemi města. S Gladiátory Trenčín se utká v úterý 20. listopadu od 10.30 ve Veselí nad Lužnicí a s Enginers Prague pak 30. listopadu od 19 hodin v Hluboké nad Vltavou.

 „Budou to souboje o první body. Věříme, že se zvedneme. Do sezony jsme šli s vyššími ambicemi, liga nám však nastavila tvrdé zrcadlo. Ale bojujeme. Je před námi ještě hodně zápasů,“ říká trenér David Oulík.

Mužstvo je na evropské scéně nováčkem a zatím má na kontě tři porážky ze hřišť soupeřů. V Olomouci podlehlo University Shields 3:5, v Praze týmu UK 0:2 a v Brně vedoucí Masarykově univerzitě 0:7. V této „středoevropské“ skupině EUHL hraje 12 týmů – osm z Česka, tři ze Slovenska a jeden z Maďarska,

Tým Black Dogs Budweis tvoří studenti naší školy, doplnění jedním z Jihočeské univerzity. Pravidla totiž umožňují start i studentům jiných univerzit či středoškolským maturantům. Univerzitní sport je láká, i když také on naráží na nedostatek vhodných časů pro tréninky a zápasy na některé českobudějovické ledové ploše.

„Problémy s ledem jsou letité a znají je krasobruslaři stejně jako amatérští hokejisté. A teď jsme do toho přišli my. Je to téma k širší diskusi, jinak se stav nezmění. Na škole každopádně bereme univerzitní sport vážně a budeme ho dál podporovat a rozvíjet. V Evropě i ve světě má ve spojení se studiem své nezpochybnitelné místo,“ uvedl Marek Vochozka, rektor naší školy.

Další program týmu Black Dogs Budweis v EUHL je následující: 2.12. – UK Prague (11 h Hluboká n. V.), 22.12. – BO Ostrava (17 Č. Budějovice, Pouzar aréna).

Na jeho soupisce jsou:

Brankáři: Richard Kříž, Daniel Svoboda, Ondřej Terber, Karel Lakeš

Obránci: Albert Hrůša, Luboš Kukla, Pavel Grauer, Radek Sitter, Vladimír Hanus, Jan Benda, Jan Škoda, Jan Kříž, Martin Kadlec, Petr Škopek, Matěj Šafář

Útočníci: Jan Fiala, Martin Šesták, Ivan Radosta, Jakub Jiřinec, Jakub Volf, Martin Koupal, Jakub Šuhaj, Martin Klimeš, Matěj Dvořák, Miroslav Tejko, Jakub Šafář, Roman Dedek, Tomáš Křenek, Lukáš Holub, Radek Rolinek, Radek Prokeš, David Weber, Tomáš Skalický, Martin Tisoň, Tomáš Štauber

Trenéři: David Oulík, Jiří Irra