Přejít na hlavní obsah

START:
11. 2. 2020

O kapku lepší hokej nabídne 12. února utkání univerzitní hokejové ligy VŠTE Black Dogs – HC Univerzita Palackého Olomouc, které začne v 19.30 v Hokejovém centru Pouzar. Stane se totiž součástí charitativního projektu ve prospěch Nadačního fondu Kapka naděje, podporujícího boj s poruchou krvetvorby. Do stejné akce se ve druhém únorovém týdnu zapojují i extraligové a prvoligové týmy.

„Jsme pyšní na to, že můžeme být součástí tohoto ušlechtilého projektu, kterému dominuje oranžová barva. Tu budeme mít i na speciálních dresech,“ říká Radek Sitter, kapitám studentského týmu Black Dogs. Právě březnová elektronická aukce dresu každého celku, který se do projektu zapojí, a dobrovolné příspěvky diváků do kasiček na jednotlivých utkáních, pak vytvoří společný dar Kapce naděje. Její fond pomáhá zlepšovat vybavenost českých nemocnic a přispívá ke zlepšení psychické pohody léčených dětí i jejich rodičů.

Hráči Black Dogs tímto zápasem zároveň zahájí vlastní kampaň sociálních aktivit, která na konci sezony vyvrcholí dárcovstvím krve, či kostní dřeně. „Budeme rádi, když se k nám přidají i další studenti školy, naši příznivci a veřejnost,“ uvedl Radek Sitter.