Přejít na hlavní obsah

START:
24. 9. 2020

Hokejisté Black Dogs VŠTE vyhráli Tipsport Uni Cup

Vysokoškolský hokejový tým Black Dogs Budweis VŠTE vyhrál předsezonní turnaj univerzit Tipsport Uni Cup. Ve včerejším finále, které se hrálo na neutrální půdě v Pardubicích, zdolal BO Ostrava Vítkovice Steel 4:3 (4:2, 0:1, 0:0) po gólech Kronuse, Koupala, Vochozky a Hrůši.

„Turnaj byl vlastně náhradou za play off Univerzitní ligy ledního hokeje, které se na jaře kvůli koronavirové pandemii nehrálo. Startovaly v něm všechny elitní univerzitní kluby, včetně letošních nováčků. O to je náš úspěch cennější, protože úroveň univerzitního hokeje strmě roste,“ říká David Oulík, trenér Black Dogs VŠTE. Jeho svěřenci v semifinále zdolali 2:1 Engineers Prague, vítěze základní části ULLH.

Podle Vojtěcha Stehela, prorektora VŠTE, je podpora univerzitního sportu přirozenou součástí života školy. „Úroveň vzdělání je klíčová, ale vysokoškolský život vždy byl, je a věřím, že i bude, daleko pestřejší. A univerzitní sport je jeho součástí. Leckde ještě zůstává popelkou, ale jsem velmi rád, že to neplatí právě o naší škole,“ uvedl. Českobudějovickou VŠTE reprezentuje i ženský basketbalový tým Black Cats nebo Šachová akademie.

Hokejisté Black Dogs sezonu v univerzitní lize zahájí v pondělí 28. září s VUT Cavaliers Brno na domácím ledě v Hokejovém Centru Pouzar. Začátek zápasu je v 17.45 hodin.

 

Black Dogs Budweis

Black Dogs Budweis

Black Dogs Budweis