Den české logistiky

START:
23. 4. 2018

Pracovníci Katedry dopravy a logistiky se zúčastnili akce s názvem Den české logistiky. Akce, kterou pravidelně organizuje Česká logistická asociace, jejíž členem je Katedra dopravy a logistiky, se konala 17. dubna 2018 v prostorech Muzea Škoda Auto v Mladé Boleslavi.

V rámci akce si účastníci vyslechli řadu zajímavých přednášek a vystoupení. Za zmínku stojí vystoupení šéfa logistiky Škoda Auto pana Jiřího Cee, který rozesmál publikum tím, že se prohlásil za právě dospělého, neboť letos oslavuje osmnáct let na pozici šéfa logistiky a 40 let práce pro Škoda Auto. Ten si neodpustil zajímavou myšlenku: „Logistika bude určovat směr a podle toho, co budeme schopni dovézt, se bude montovat.“

Mezi další zajímavé přednášky patřilo vystoupení Václava Cempírka, prezidenta České logistické asociace, Petra Ungermana, koordinátora logistické strategie a inovací značky Škoda Auto, Radka Špicara, viceprezidenta Svazu průmyslu České republiky, Milana Ludvíka, výkonného ředitele ZETES Czech Republic a Iva Hykyše, Head of e-charging/e-mobility společnosti Siemens ČR.

Dalším bodem programu bylo předání certifikátů ECBL. Certifikáty ECBL za Českou logistickou asociaci předal Kamil Slavík, viceprezident České logistické asociace, předseda národní Certifikační rady a člen Evropské certifikační rady pro logistiku v Bruselu.

Celou akci Den české logistiky zakončila praktická prohlídka závodu Škoda Auto.

Je potřeba připomenout, že Katedra dopravy a logistiky získala akreditaci Evropské logistické asociace. Naše vysoká škola je teprve druhá škola a první veřejná vysoká škola, která tuto prestižní akreditaci v České republice získala. Akreditace studentům studijního programu Logistika umožní získat mezinárodní logistický certifikát cEJLog, a to bez certifikačních zkoušek. Každý absolvent studijního programu Logistika může požádat o vystavení certifikátu od Evropské logistické asociace (v případě zájmu, prosím kontaktujte docenta Kampfa, garanta studijního programu) a na základě vystaveného certifikátu lze používat prestižní titul EJLog.

Je tedy možné, že na příštím ročníku Dne české logistiky obdrží certifikáty ECBL také naši absolventi.